28.10.2013 1948

Загоруйко Анатолій Григорович

Загоруйко Анатолій Григорович

Загоруйко Анатолій Григорович – Герой Соціалістичної Праці

Народився у 1936 р. в с. Дяківці Бершадського району Вінницької області. Дитинство було тяжким, адже батько повернувся з війни інвалідом, а мати хворіла. Проте на все життя полюбив він золоті ниви хлібів, і після закінчення десятирічки вагань у виборі професії не було. Як і його батьки, вирішив вирощувати хліб.

У 1956 р. вступив до Уманського СГІ, який закінчив у 1960 р. Трудову діяльність розпочав у 1961 р. головним агрономом колгоспу «Зоря комунізму», швидко завоював авторитет і повагу односельців. Працював багато, шукав резерви збільшення врожаїв: застосовував нові сорти, машини, прийоми агротехніки, нові добрива. Молодий агроном часто звертався за порадами до науковців Уманського СГІ, Вінницької й Верхняцької дослідних станцій. Навіть у «гарячий» період жнив він не забував про книгу історії полів, фіксуючи всі основні дані.

Згодом Анатолія Григоровича обирають головою колгоспу «Маяк» у с. Великій Киріївці, де він спрямовує всі зусилля на отримання високих урожаїв зернових культур. Очолене ним господарство було невелике й відстале, розміщувалося на бідних ґрунтах, мало невеликий машинно-тракторний парк і старі тваринницькі приміщення.

На новому місці Анатолій Григорович розпочав роботу з добирання й виховання спеціалістів та вирощування хліба. Господарство поступово ставало на ноги, але для одержання ще вищих урожаїв було мало дощів. Тому невдовзі в господарстві вже працювали майже 20 дощувальних установок. За пропозицією А. Г. Загоруйка розробляється план міжгосподарської зрошувальної системи.

Під його керівництвом у господарстві будують цегельний завод із продуктивністю 10 млн цеглин на рік, який дає додаткові кошти на розвиток господарства. Пізніше власним коштом у колгоспі будують універсальний кормоцех, де готують корми не лише для свого, а й для сусідніх господарств. У селі відкривають нову школу, дитячий садок, побутовий комбінат, овочеву теплицю, нові типові тваринницькі ферми. Понад усе Анатолій Григорович турбується про покращення добробуту людей, тому всі дослухаються до нього й поважають свого керівника. Кількість робітників у господарстві зростає, а головне – молодь залишається працювати в селі.

Анатолій Григорович Загоруйко нагороджений двома орденами Леніна, Зіркою Героя Соціалістичної Праці, орденом Трудового Червоного Прапора та багатьма іншими нагородами.