28.10.2013 2221

Височенко Микола Петрович

Височенко Микола Петрович

Височенко Микола Петрович – Герой Соціалістичної Праці, заслужений агроном УРСР

Народився в 1926 р. в сільській родині в м. Скадовську Херсонської області. Коли він закінчив 8 класів, почалася Велика Вітчизняна війна. Під час окупації працював у місцевому колгоспі. Після визволення рідного краю від ворога в листопаді 1943 р. був призваний до лав армії. Дійшов до Одера, був тяжко поранений, втратив ногу. За бойові заслуги нагороджений орденом Слави.

Після повернення до Скадовська працював бухгалтером у районному відділенні соцзабезпечення.

У 1947 р. вступив до Полтавського профтехінтернату для інвалідів війни, який закінчив із відзнакою в 1949 р. за спеціальністю «Агрономія». Цього ж року М. П. Височенко став студентом Уманського СГІ. Та через рік був змушений перевестися на заочне відділення.

Уміло поєднуючи практичну роботу з успішним навчанням, Микола Петрович блискуче захистив диплом. До листопада 1953 р. працював агрономом у Скадовському райуправлінні сільського господарства, а після його реорганізації – агрономом у Скадовській МТС. Із червня 1958 р. – агрономом-плановиком, а з січня 1961 р. – головним агрономом колгоспу «Радянська Україна» Скадовського району Херсонської області.

Головний агроном колгоспу «Радянська Україна» першим упроваджує радикальні зміни в землеробстві Таврійського степу – зрошення дніпровською водою. У 1963 р. в колгоспі «Радянська Україна» стала до ладу перша черга рисової системи – 450 га заливного поля, а всього на цей час у господарстві під зрошення було відведено понад 1000 га.

Творчий пошук головного агронома в поєднанні з умінням організувати ефективну діяльність спеціалістів, керівників середньої ланки та всіх працівників землеробства принесли свої плоди. Земля щедро віддячила хліборобам за турботу про неї.

Перший успіх прийшов у 1971 р., коли в господарстві зібрали рекордний урожай озимої пшениці – у середньому по 42,6 ц/га.

У 1973 р. цей показник зріс до 46 ц/га.

Микола Петрович Височенко – заслужений агроном УРСР. У 1966 р. його нагороджено орденом Леніна. За сумлінне виконання професійних обов’язків і заслуги перед суспільством у 1973 р. М. П. Височенку присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці. Він є почесним громадянином міста Скадовська.