28.10.2013 2489

Шліфер Леонід Йосипович

Шліфер Леонід Йосипович

Шліфер Леонід Йосипович – двічі Герой Соціалістичної Праці

Народився 1 квітня 1927 р. на хуторі Новій Оситняжці Олександрійського району Кіровоградської області.

До початку Великої Вітчизняної війни навчався в школі. На фронт потрапив, коли ще не мав 16-ти років, служив у військовій авіації.

Повернувшись із війни, закінчив курси фінансистів. Три роки очолював Новоархангельський районний фінансовий відділ.

Збирався вступати до Ленінградської фінансової академії, натомість його направили до відсталого колгоспу. Насамперед новий голова закупив ватні штани й фуфайки, чоботи для працівників ферми й фуражирів.

За два роки колгосп за всіма показниками господарювання став переможцем районного соціалістичного змагання. Згодом до колгоспу приєднали господарство, а потім ще один колгосп. На їх базі утворилося найбільше в Новоархангельському районі господарство «Зоря» (майже 9 тис. га ріллі).

Колгосп стабільно нарощував темпи виробництва всіх видів сільськогосподарської продукції. Щороку прибутки становили не менше 8 млн крб. Завдяки цьому було збудовано понад 1 тис. будинків для колгоспників, вчителів і лікарів, школи, Будинки культури, ФАПи, амбулаторії, Будинок побуту та багато інших об’єктів.

У 1971 р. Л. Й. Шліфер закінчив Уманський СГІ без відриву від виробництва (заочно).

«Зоря» славилася на весь Радянський Союз. Господарство мало такі вагомі трудові досягнення, що високого звання Героя Соціалістичної Праці було удостоєно не лише керівника, а й ще п’ятьох працівників колгоспу.

Всього ж за високі виробничі показники 358 колгоспників нагороджено орденами й медалями.

Леонід Йосипович Шліфер нагороджений чотирма орденами Леніна, орденом Трудового Червоного Прапора та дев’ятьма медалями.

Помер Л. Й. Шліфер у 2008 р.