28.10.2013 2202

Пріхно Микола Васильович

Пріхно Микола Васильович

Пріхно Микола Васильович – Герой Соціалістичної Праці

Народився 15 серпня 1944 р. в с. Червоній Слободі Черкаського району в родині колгоспників. Одразу після школи пішов працювати в тракторну бригаду колгоспу ім. Леніна.

Спочатку працював помічником тракториста, потім, після чотиримісячних курсів, – трактористом.

З 1963 по 1966 р. служив у армії. Відслуживши, повернувся до колгоспу.

У 1968 р., його, як одного з кращих механізаторів, послали на конкурс орачів, де завою вав призове місце й потрапив на міжнародні змагання, які проходили в Угорщині. Там не тільки посів призове місце, а й гарно про рекламував радянську техніку, подружився з механізаторамиугорцями, змінив тенденцію водіння тракторів та оранки.

Того самого року в колгоспі було створено ланку з вирощування зернової кукурудзи. Її очолив молодий перспективний механізатор і комсомолець М. В. Пріхно. На базі ланки бу ло організовано обласну школу обміну досвідом вирощування кукурудзи.

У 1978 р. заочно закінчив агрономічний факультет Уманського СГІ.

Тривалий час працював бригадиром тракторної бригади, головним інженером колгоспу ім. Леніна. Потім працював в «Агростаті» с. Леськи і згодом вийшов на заслужений від починок.

За самовіддану працю Микола Васильович Пріхно був нагороджений орденом Леніна, за високі врожаї кукурудзи отримав звання Ге роя Соціалістичної Праці з врученням другого ордена Леніна.

Протягом 1980 – 1990 рр. М. В. Пріхно – депутат Верховної Ради СРСР (Рада національностей) 10 – 11-го скликань.