28.10.2013 2148

Моторний Василь Іванович

Моторний Василь Іванович

Моторний Василь Іванович – Герой Соціалістичної Праці

Народився в 1935 р. в с. Іванівці Новоархангельського району Кіровоградської області. Закінчив семирічку, працював у колгоспі, навчався в училищі механізації. Після військової служби працював трактористом, помічником бригадира, а з 1962 р. – бригадиром.

За бригадою В. І. Моторного було закріплено 2100 га землі. Тут було розроблено науково обґрунтовану систему удобрення сільськогосподарських культур, правильного ведення сівозміни, що дало можливість у 1971 р. зібрати з кожного гектара 55,1 ц зернових, 81,4 ц кукурудзи й 437 ц цукрових буряків. У наступні роки отримано ще кращі врожаї, які стають постійними для бригади В. І. Моторного.

Василь Іванович повсякчас відчував потребу в нових знаннях, тому вступив на агрономічний факультет Уманського СГІ, який успішно закінчив у 1983 р. без відриву від виробництва.

Він – член Новоархангельського райкому партії, депутат сільської ради, агітатор, наставник молоді. За копітку й самовіддану працю нагороджений «Золотою Зіркою» Героя Соціалістичної Праці, двома орденами Леніна, орденом Жовтневої революції, орденом Трудового Червоного Прапора. Василь Іванович – лауреат премії Ленінського комсомолу, делегат XXIV з’їзду Компартії України.