28.10.2013 2020

Маринич Марія Микитівна

Маринич Марія Микитівна

Маринич Марія Микитівна – Герой Соціалістичної Праці

Народилася в 1938 р. в с. Чапаєвцях Бершадського району на Вінниччині. Незабаром розпочалася війна. Батько пішов на фронт і не повернувся. Марія разом з матір’ю й трьома сестрами пережила тяжкі роки німецької окупації. Коли село звільнили від фашистських загарбників, вона допомагала матері на фермі.

Спочатку вирощувала телят, а коли дівчині виповнилося 15 років, їй доручили самостійно доглядати свиноматок.

Працюючи на фермі, у вільну годину допомагала матері обробляти буряки та згодом замінила її й сама стала ланковою.

У 1965 р. ланка здобула першу перемогу – зібрала по 613 ц солодких коренів з гектара.

За ці успіхи Марія Микитівна була відзначена вищою урядовою нагородою – орденом Леніна.

За роки восьмої п’ятирічки середній урожай цукрових буряків у її ланці становив 546 ц/га. За ці успіхи ланковій було присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці з врученням ордена Леніна й медалі «Золота Зірка».

У 1971 р. ланка одержала по 571 ц/га солод ких коренів, у 1972 р. – по 703 ц/га на площі 100 га. Ланкова отримала премію О. І. Яворської, першої п’ятисотенниці Бершадського району.

Марія Микитівна Маринич закінчила без відриву від виробництва агрономічне відділення заочного факультету Уманського СГІ.

Вона – депутат сільської ради, голова жіночої ради, обиралася членом парткому колгоспу ім. Леніна, Вінницького обкому Компартії України, була делегатом двох з’їздів Комуністичної партії України.