28.10.2013 2373

Кузик Григорій Йосипович

Кузик Григорій Йосипович

Кузик Григорій Йосипович – Герой Соціалістичної Праці

Народився 6 червня 1923 р. в с. Шляховій Бершадського району Вінницької області.

Мати сама виростила й виховала трьох синів.

До війни Григорій Йосипович закінчив шість класів шляховської школи. Працював погоничем волів, орав, допомагав матері вести господарство.

Після закінчення Великої Вітчизняної війни працював на різних роботах у Шляховій, Джулинці. У 50х роках XX ст. його обирають головою Шляховської сільської ради.

З 1954 р. – заступник голови колгоспу с. Шляхової.

У 1958 р. Григорій Йосипович став заступником голови правління укрупненого колгоспу під керівництвом В. М. Кавуна. Заочно за кінчив Уманський СГІ.

З 1970 по 1992 р. працював головою Шляховського господарства.

Коли його питали про культуру землеробства, Григорій Йосипович відповідав, що це постійна боротьба за найвищу якість виконання не тільки кожного агротехнічного заходу, а й кожного елемента в ньому. Земля не терпить обману. І що краще її доглядати, то більшими врожаями вона віддячує. А відтак для високого врожаю потрібні майстерність і творчість багатьох спеціалістів, ретельна підготовка ґрунту, насіння, точне визначення строків сівби, уміле використання техніки, добрив, отрутохімікатів.

За часів керівництва Г. Й. Кузика агротехніка максимально наблизилася до рівня тієї, що впроваджується на полях науково-дослідних інститутів і станцій. Хоч шляховська земля й від природи небідна, у неї щороку вносили по 10 – 11 т органічних добрив на гектар.

Усе, що висівалося, старанно доглядалося, бо не було поділу на основні й другорядні куль тури. Був один критерій: джерело прибутків – не буряк, пшениця чи кукурудза, а земля, на якій вони ростуть. Тому шляховчани під керівництвом Григорія Йосиповича переносили свою хліборобську любов не на якусь культуру, а на землю – праматір усіх багатств.

У 1987 р. за високі досягнення в тваринництві й рослинництві Г. Й. Кузик удостоєний звання Героя Соціалістичної Праці.

Ось таким він був – «народний академік» із Шляхової – дбайливим, розумним, розважливим господарем на землі. На жаль, після тривалої тяжкої хвороби Григорія Йосиповича не стало. Молоді керівники сучасного шляховського господарства «Агросвіт-Світанок» бережуть і примножують його неоціненний спадок – уміння вирощувати хліб.

Помер Г. Й. Кузик у 2007 р.