28.10.2013 2224

Коваленко Михайло Іванович

Коваленко Михайло Іванович

Коваленко Михайло Іванович – Герой Соціалістичної Праці

Народився в листопаді 1914 р. в с. Надточаєвці Шполянського району Черкаської області. Закінчив семирічку. В роки його юності на селі йшла велика перебудова. Михайло Коваленко вирішив присвятити себе хліборобській справі й вступив до Черкаського економічного технікуму, після закінчення якого певний час працював на виробництві. Згодом став студентом Уманського СГІ, який закінчив у 1939 р., і почав працювати агрономом Ротмистрівського райземвідділу.

У роки Великої Вітчизняної війни воював на різних фронтах у складі танкових і гарматних частин. Після закінчення війни працював головним агрономом Черкаського райземвідділу (1945 – 1950).

У важкі роки відбудови народного господарства Михайла Івановича обирають головою колгоспу в с. Вергунах Черкаської області.

Цю посаду він обіймав понад два десятиліття (1950 – 1971). Кероване ним господарство виходить у передові, поступово оснащується технікою, покращується обробіток ґрунтів. На сучасну технологію переведено тваринництво.

У складі радянських сільськогосподарських делегацій М. І. Коваленко переймає досвід ведення господарства в Угорщині, Польщі й Німеччині. Постійно радиться з фахівцями, досвідченими колгоспниками.

Його обирають депутатом Верховної Ради УРСР, Черкаської обласної ради, членом Черкаського обкому та райкому КПУ, членом Союзної ради колгоспів.

М. І. Коваленко узагальнює свій багатий досвід і здобуває науковий ступінь кандидата економічних наук. Його наукові пошуки й організаторський досвід відображено майже в 30 наукових працях. Якийсь час працював старшим науковим співробітником Українського науково-дослідного інституту економіки й організації сільського господарства.

Михайло Іванович Коваленко нагороджений орденом Леніна, медаллю Героя Соціалістичної Праці «Золота Зірка», двома орденами Трудового Червоного Прапора, орденами Червоної Зірки, «Знак Пошани» та медалями за бойові й трудові звершення.