28.10.2013 1787

Клімбовський Олександр Андрійович

Клімбовський Олександр Андрійович

Клімбовський Олександр Андрійович – Герой Соціалістичної Праці, заслужений агроном РРФСР

Народився в 1927 р. в с. Кошаринцях Бершадського району Вінницької області в селянській родині. У рідному селі закінчив чотири класи початкової школи, потім семирічку.

У 1947 р. одержав атестат Червоносільської середньої школи сусіднього Джулинського району Вінницької області.

Після школи вступив до Уманського СГІ.

Однокурсники пам’ятають його як кмітливого та розсудливого студента. Він був першим на лекції, у читальному залі, в гуртку, на науковій конференції, вносив пропозиції щодо поліпшення роботи профспілкової організації.

Олександр наполегливо готувався до практичної роботи в сільському господарстві.

У березні 1952 р. перед державними екзаменами Олександр Андрійович одержав направлення на роботу в Мордовську АРСР, де працював головним агрономом Атяшевського районного земельного відділу, головним агрономом Паранейської машинно-тракторної станції, директором цієї ж МТС, начальником Інспекції сільського господарства Атяшевського району. Згодом цей район став одним із кращих у республіці.

Олександр Андрійович – завзятий хлібороб, тому коли в лютому 1959 р. колгоспники с. Алового попросили його очолити їхнє господарство, він не вагаючись погодився. Молодий голова із завзяттям взявся до роботи, й невдовзі колгосп ім. Горького став одним із передових у Мордовії.

Урожайність зернових у колгоспі зросла більше, ніж удвічі, досягнення в рослинництві створили умови для розвитку громадського тваринництва.

Олександр Андрійович Клімбовський нагороджений трьома Почесними грамотами Президії Верховної Ради Мордовської АРСР, Почесною грамотою Міністерства освіти РРФСР і товариства «Знання». Указом Президії Верховної Ради СРСР йому присвоєно звання «Заслужений агроном РРФСР», а також звання Героя Соціалістичної Праці, вручено орден Леніна й медаль «Золота Зірка».