28.10.2013 2099

Карбовський Семен Романович

Карбовський Семен Романович

Карбовський Семен Романович – Герой Соціалістичної Праці, заслужений агроном Української РСР

Народився 26 травня 1913 р. в с. Метанівці Теплицького району на Вінниччині.

Після закінчення семирічної школи (1930) вступає до Ольгопільського сільськогосподарського технікуму. Після його закінчення два роки працює на виробництві.

Після служби в армії працює агрономом Уманського райземвідділу; з 1939 р. – агрономом Верхняцького цукрокомбінату. У 1937 р.

вирішує здобути вищу освіту й вступає на за очне відділення Уманського СГІ. Проте з 4-го курсу Семен Романович йде на фронт, захищає Кавказ, бере участь у визволенні Харкова.

Після закінчення Великої Вітчизняної війни Семен Романович обійняв посаду агронома Верхняцького елітно-насінницького радгоспу в Христинівському районі. Крім агрономічної діяльності, очолює партійну організацію радгоспу.

У 1949 р. Семен Романович закінчує Уманський СГІ. У 1952 р. його призначають на по саду директора радгоспу, де він веде активний пошук резервів збільшення виробництва сільськогосподарської продукції та вдосконалює стиль роботи керівника. Щорічний прибуток радгоспу під керівництвом С. Р. Карбовського становить близько мільйона карбованців. Згодом радгосп нагороджують Ленінською ювілейною медаллю й Почесними грамотами ЦК КПРС, Президії Верховної Ради СРСР і Ради Міністрів СРСР та ВЦРПС. Семен Романович стає переможцем Всесоюзного огляду підвищення культури землеробства, його прізвище заносять до обласної книги пошани.

Радгоспу присвоєно звання колективу комуністичної праці, присуджено перехідний Червоний прапор Ради Міністрів СРСР і ЦК профспілки робітників сільського господарства та заготівель.

Директор радгоспу не тримав у секреті свої досягнення й видав книги «Агротехніка високих і сталих урожаїв насіння цукрових буряків» (1976) та «Силу землі дає хлібороб» (1981).

Семен Романович Карбовський удостоєний звання заслуженого агронома Української РСР та Героя Соціалістичної Праці; нагороджений трьома орденами Леніна, трьома орденами Трудового Червоного Прапора та п’ятьма медалями.

Помер С. Р. Карбовський у 1991 р.