28.10.2013 2313

Качур Василь Захарович

Качур Василь Захарович

Качур Василь Захарович – Герой Соціалістичної Праці

Народився в 1918 р. в с. Стрижавці Вінницької області в бідній селянській родині.

Трудову діяльність розпочав у 1937 р. водієм Стрижавського кар’єроуправління, згодом став завідувачем клубу та інспектором-культорганізатором на будівництві.

Василь Захарович належить до категорії студентів Уманського СГІ, які сіли на студентську лаву, вже маючи значний життєвий досвід і великий стаж практичної роботи на виробництві.

Під час Великої Вітчизняної війни діяв у підпіллі, входив до складу керівної п’ятірки Стрижавської підпільної групи, був командиром відділення партизанського загону ім. Суворова (з 1943 р.), що належав до партизанського з’єднання ім. Леніна, яке дислокувалося на Вінниччині. Після звільнення Вінниці В. З. Качур став секретарем Вінницького райкому ЛКСМУ й водночас завідувачем відділу з роботи серед сільської молоді Вінницького обкому ЛКСМУ.

У лютому 1949 р. Василя Захаровича обирають секретарем Плисковського райкому Компартії України. Після закінчення Одеської партійної школи (1951) він працює другим секретарем Шпиковського райкому Компартії України, головою виконкому Джулинської районної ради народних депутатів, першим секретарем Джулинського райкому Компартії України.

У 1959 р. після укрупнення Джулинського та Бершадського районів В. З. Качуру обирають першим секретарем об’єднаного Бершадського райкому Компартії України. Василя Захаровича завжди можна було зустріти у найвіддаленішому від райцентру селі, у правлінні колгоспу, на фермі, у клубі, тракторному стані чи в бригаді. Він завжди серед людей: то читає лекцію, то оглядає посіви зі спеціалістами.

У грудні 1965 р. В. З. Качуру присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці. Він був депутатом Верховної Ради Української РСР двох скликань, делегатом чотирьох з’їздів Компартії Радянського Союзу. На XXIII з’їзді Компартії України обирався членом ЦК Компартії України.

В. З. Качур працював першим заступником голови Рівненської обласної ради депутатів трудящих (1970 – 1972) та директором Вінницького насіннєвого заводу (1972 – 1979).

Василь Захарович Качур нагороджений орденом Вітчизняної війни ІІ ступеня, двома орденами Леніна й медаллю «Золота Зірка» Героя Соціалістичної Праці, орденом Трудового Червоного Прапора, двома Почесними грамотами Президії Верховної Ради УРСР та медалями. Він також удостоєний п’яти золотих, однієї срібної, двох бронзових медалей і диплома ВДНГ СРСР.