28.10.2013 2347

Глібко Юрій Купріянович

Глібко Юрій Купріянович

Глібко Юрій Купріянович – Герой Радянського Союзу

Народився в 1914 р. в м. Житомирі. Після семирічної школи закінчив садово-городній технікум у м. Полонному (1930).

Працював агрономом на Малинівській дослідній станції, а потім – у Люстдорфі, що біля Одеси. У вересні 1932 р. вступив до Уманського СГІ, де навчався до 1936 р.

Коли почалася Велика Вітчизняна війна Юрій Купріянович закінчував військову інженерну академію, куди його направили в 1937 р. за путівкою Уманського міськкому комсомолу як одного з найкращих комсомольців.

З перших днів кривавої битви з ворогом майор Ю. Глібко був заступником командира, а згодом – командиром 932-го стрілецького полку. Брав участь у Сталінградській битві та в боях на Курсько-Орловській дузі, громив ворога під Харковом, Полтавою, Кременчуком, під Знам’янкою на Дніпрі.

У жовтні 1942 р. був поранений. За бойові звитяги у лютому 1943 р. Ю. К. Глібка нагороджено орденом Червоної Зірки, а в серпні цього ж року – орденом Червоного Прапора.

Невмирущу славу здобув його полк у боях за Дніпро. За відмінно проведену операцію, від якої залежав успіх наступу всієї армії, – форсування Дніпра і створення плацдарму на правому березі ріки – Указом Президії Верховної Ради СРСР від 17 травня 1944 р.

Ю. К. Глібку було присвоєно високе звання Героя Радянського Союзу. Проте до цього дня Юрій Купріянович не дожив. 31 грудня 1943 р. в районі станції Знам’янка (на Кіровоградщині) він загинув на командному пункті від ворожого снаряда. Герой похований на військовому кладовищі в Кіровограді.