28.10.2013 2047

Дзюба Марія Севастянівна

Дзюба Марія Севастянівна

Дзюба Марія Севастянівна – Герой Соціалістичної Праці

Народилася в 1932 р. в с. Небелівці Новоархангельського району Кіровоградської об ласті в родині колгоспників.

У 1940 р. пішла до школи, але навчання перервала війна. Тільки навесні 1944 р. настав час знову навчатися й мріяти про майбутнє.

З 1949 р. 17річна Марія за комсомольською путівкою працює в Дніпропетровську на відновленні металургійного заводу ім. Г. І. Пет ровського. Шість років життя Марії Севастянівни пов’язані з історією міста на Дніпрі.

Якби молодій працівниці металургійного за воду сказали, що в 34 роки вона стане Героєм Соціалістичної Праці, напевне не повірила б і сприйняла це як жарт.

З 1955 р. М. С. Дзюба живе й працює в колгоспімільйонері «Зоря комунізму» с. Надлака Новоархангельського району. Була вона дояркою, ланковою, бригадиром рільничої бригади. Тут і прийшло до неї визнання.

У липні 1966 р. указом Президії Верховної Ради СРСР Марії Севастянівні за високі врожаї цукрових буряків присвоєно звання Героя Со ціалістичної Праці.

У 1970 р. вона вступає до Уманського СГІ.

І в інститутських аудиторіях, і на бурякових полях виявилися її працездатність, жадоба до знань, наполегливість у досягненні поставленої мети. Тож у 1975 р. вона успішно захистила дипломну роботу на тему: «Узагальнення досвіду вирощування високих і сталих урожаїв цукрових буряків у колгоспі “Зоря комунізму” Новоархангельського району Кіровоградської області». При цьому М. С. Дзюба виявила чудові знання не тільки в практичних, а й у теоретичних питаннях.

Вона щедро ділилася своїм досвідом, а досвід її – невичерпний. У 1982 р. бригада М. С. Дзюби з площі 1059 га зібрала по 50,5 ц/га зернових і з площі 372 га – по 441 ц/га солодких коренів.

Марію Севастянівну Дзюбу поважають і люблять односельці, пишаються нею. Неодноразово обирали її депутатом районної та обласної рад депутатів трудящих, членом Ново архангельського райкому Компартії України.

Любов і пошана – то найкраща нагорода, про яку може мріяти людина праці.