28.10.2013 1931

Дяченко Іван Омелянович

Дяченко Іван Омелянович

Дяченко Іван Омелянович – Герой Соціалістичної Праці

Народився 27 липня 1923 р. в с. Сумівці Бершадського району Вінницької області.

Після закінчення школи навчався у Верхівському сільськогосподарському технікумі.

У 1944 р. потрапив на фронт, де героїчно бився з ворогом, захищаючи рідну землю. Про хоробрість бійця свідчать дві медалі «За відвагу».

Після закінчення війни працював дільничним агрономом на рідній землі. І добре працював, адже невдовзі обрали його головою колгоспу. Згодом перейшов до відсталого господарства на посаду секретаря партійної організації.

З 1960 р. І. О. Дяченко – незмінний голова колгоспу ім. Кірова (с. Баланівка Бершадського району).

За мирну працю нагородили Івана Омеляновича двома орденами Трудового Червоного Прапора.

У 1964 р. вступив І. О. Дяченко до Уманського сільськогосподарського інституту на агрономічне відділення. І хоч було йому вже за сорок, він твердо вирішив здобути вищу агрономічну освіту. Важко було сідати на студентську лаву фронтовику, голові колгоспу, але він розумів, що це потрібно не тільки йому. Він успішно захистив дипломну роботу на тему: «Вирощування врожаїв цукрового буряку в колгоспі ім. Кірова с. Баланівки Бершадського району».

Краща організація праці, орієнтація на передові методи вирощування високих урожаїв дали свої плоди. Зростали врожаї зернових культур, щороку ставав щедрішим буряковий гектар – гордість Вінниччини. Під керівництвом І. О. Дяченка господарство з відсталого перетворилося на передове. Десятирічну наполегливу працю на посаді голови колгоспу було відзначено найвищою урядовою нагоро дою. За успіхи у вирощуванні цукрового буряку, значне перевиконання плану продажу державі зерна та м’яса Іван Омелянович Дяченко був удостоєний звання Героя Соціалістичної Праці.

Вагомий внесок зробив І. О. Дяченко в соціально-економічний та культурний розвиток села. У Баланівці збудовано чудовий Будинок культури, школу, дитячий комбінат, інші установи соціально-культурного призначення.

Односельці пишаються Іваном Омеляновичем Дяченком, який пройшов усі щаблі нелегкої сільськогосподарської праці – від їздового до голови колгоспу.

Помер І. О. Дяченко в 2008 р.