24.09.2013 4661

Навчання в країнах Вишеградської четвірки

Вишеградська стипендіальна програма (VSP) спеціальна програма Міжнародного Вишеградського фонду, створена для сприяння академічним обмінам через надання фінансової допомоги студентам та дослідникам – громадянам країн-членів Вишеградської групи: Чехія,  Угорщина, Польща, Словаччина, а також іноземним громадянам для навчання в країнах Вишеградської групи.

Кінцевий термін подачі документів: 31 січня кожного року.

Програма відкрита для: студентів, що мають диплом бакалавра, з Вірменії, Албанії, Білорусі, Азербайджану, Боснії та Герцеговини, Грузії, Косово, Македонії, Молдови, Чорногорії, Сербії, України, Росії, Чехії, Угорщини, Польщі, Словаччини.

Стипендія: 2300 Євро/семестр + витрати на дорогу.

Опис

Всі вищі навчальні заклади, акредитовані урядами країн Вишеградської групи (міністерствами, відповідальними за вищу освіту) та інститути Академії Наук, а також навчальні заклади краї – не членів Вишеградської групи можуть виступати приймаючими установами.

Мета VSP – підтримати мобільність студентів та дослідників у зазначених країнах.

VSP підтримує навчання на наступних рівнях:

– Магістерські програми (студент повинен закінчити щонайменше 4 семестри у своєму рідному університеті на момент подання документів);

– Навчання на рівні докторантури (Ph.D programme) чи інших післядипломних (post-masterstudies) програм.

Вимоги до аплікантів:

– апліканти повинні закінчити навчання на рівні бакалавра або, якщо навчання не розділене на рівні бакалавра та магістра, то аплікант повинен закінчити щонайменше 3 роки навчання;

– приймаючий навчальний заклад та вуз, де навчається (працює) аплікант, повинні бути різними;

– апліканти повинні бути громадянами наступних країн: Вірменії, Албанії, Білорусі, Азербайджану, Боснії та Герцеговини, Грузії, Косово, Македонії, Молдови, Чорногорії, Сербії, України, Росії, Чехії, Угорщини, Польщі, Словаччини.

Стипендії

– Стипендії для навчання у країнах Вишеградської групи: відкриті для студентів з наступних країн: Вірменії, Албанії, Азербайджану, Білорусі, Боснії та Герцеговини, Грузії, Косово, Македонії, Молдови, Чорногорії, Сербії, України та Росії.

– Стипендії для дослідників та студентів, що володіють ступенем магістра з країн Вишеградської групи: відкриті для кандидатів, які прагнуть навчатися у вузах наступних країн: Вірменії, Албанії, Білорусі, Азербайджану, Боснії та Герцеговини, Грузії, Косово, Македонії, Молдови, Чорногорії, Сербії, України та Росії.

– Міжвишеградська стипендія: для дослідників та студентів з країн Вишеградської групи, які прагнуть навчатися у інших вузах країн-членів Вишеградської четвірки.

Успішні апліканти отримують 2300 євро протягом семестру. Приймаюча установа – 1500 євро протягом аналогічного періоду.

Апліканти, які навчаються (чи працюють) в установах, які знаходяться на відстані більшій, ніж 1500 км від приймаючого закладу, отримають одноразовий грант на дорожні витрати.

Аплікаційна заявка

Аплікаційну форму слід заповнити онлайн (http://applications.visegradfund.org/Login.aspx).

Роздруковану аплікаційну форму з наступними додатками:

1. Нотаріально засвідчений переклад диплому;

2. Оригінал документу про прийняття на навчання (дослідну роботу) від приймаючої установи;

3. Оригінал дослідницького плану (для дослідницької роботи, навчання на рівні докторантури) або ж перелік курсів для навчання на магістерській програмі;

4. Рекомендаційний лист (для навчання на рівні докторантури);

слід надсилати за вказаною адресою до 31 січня:

International Visegrad Fund

Kralovske udolie 8

Slovak Republic

Анкети, одержані після 31 січня , розглядатися не будуть.