02.08.2016 988

Шлапак Володимир Петрович

Доктор сільськогосподарських наук, професор.

Напрями наукової діяльності: дослідження в галузі лісових культур, лісознавства, інтродукції  деревних і чагарникових рослин, садово-паркового господарства, еволюції органічного світу Землі, вивчення біофізики клітин і фізичних явищ у природі. Вивчає вплив чистих і змішаних насаджень сосни звичайної на мікроклімат, трав’янисту рослинність, водно-фізичні та фізико-хімічні властивості ґрунту.

Опублікував понад 230 наукових праць, з них 10 монографій, 45 науково-популярних статей та 12 навчально-методичних розробок.

Засновник наукової школи з лісових культур та фітомеліорації.

Під його керівництвом захищено сім кандидатських дисертацій.

За виробничі й наукові здобутки нагороджений почесними грамотами Міністерства лісового господарства України, Черкаської обласної ради, грамотами Смілянської райдержадміністрації, Смілянської міської ради, Уманської міської ради, Уманського університету садівництва. Має відзнаку Державного комітету лісового господарства України «ХХ років лісової охорони».