02.08.2016 2164

Шатохін Анатолій Миколайович

Шатохін Анатолій Миколайович

Науковий ступінь, вчене звання: доктор соціологічних наук, професор

Почесні звання: Відмінник освіти України, Відмінник аграрної освіти та науки ІІІ ступеня.

Академік Академії наук вищої освіти України та Міжнародної академії аграрної освіти.

Коло наукових інтересів:

- соціальний розвиток села і сільських територій, соціальний захист сільського населення в умовах сучасної земельної реформи в Україні;

- соціологічний моніторинг громадської думки жителів України і регіонів з проблем суспільно-політичного, соціально-економічного та культурно-духовного розвитку, місцевого самоврядування;

- реформування вищої освіти України в світлі вимого Болонського освітнього процесу.

Керівник та виконавець міжкафедральної наукової теми (напрямку досліджень) «Методологічні та організаційні аспекти досліджень у галузі соціальних, гуманітарних та природничих наук в аграрному вищому навчальному закладі» (№ державної реєстрації 0116U003209).

Тема докторської дисертації «Трансформація соціальної сфери українського села в умовах сучасної аграрної реформи» (2006).

Кількість публікацій: За безпосередньої участі та за редакцією вченого опубліковано понад 250 наукових праць, з них у 1991-2017 рр. – 130 праць, у тому числі: навчальних посібників – 2 з грифом МОН, 2 програми для аграрних вузів; монографій одноосібних і колективних – 12; наукових статей у фахових виданнях – 47; публікацій в іноземних виданнях – 10; публікацій в інших виданнях – понад 200.

Нагороди: Нагороджений Грамотою Верховної Ради України «За заслуги перед Українським народом» (2004), Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, Міністерства аграрної політики України, обласної та міської адміністрацій, Золотою медаллю Всесоюзного товариства «Знання» «За активну роботу» (1990), Пам’ятним знаком з нагоди 200-річчя Т.Г. Шевченка (2014) та іншими відзнаками.