02.08.2016 1864

Недвига Микола Васильович

Недвига Микола Васильович

Науковий ступінь, вчене звання: кандидат сільськогосподарських наук, професор

Почесні звання: почесний член Українського товариства ґрунтознавців та агрохіміків.

Наукові досягнення: Дослідив груповий склад ґрунтових фосфатів, ретроградацію фосфорних добрив в основних типах ґрунтів Лісостепу України та розробив теоретичні основи і технологію високоефективного їх використання. Вивчає антропогенні причини й наслідки деградації ґрунтів Черкащини, розробляє шляхи екологічно-безпечного їх використання, відновлення, збереження та моніторинг їх родючості.

Кількість публікацій: За безпосередньої участі та за редакцією вченого опубліковано 96  наукових праць, у тому числі: підручник 1; навчальних посібників 9; наукових статей у фахових виданнях 32.

Кількість захищених докторантів, аспірантів: під керівництвом захищено 1 кандидат сільськогосподарських наук.

Нагороджений: Указом Президії Верховної Ради СРСР від 7 червня 1986 року орденом «Знак Пошани»; від імені Президії Верховної Ради СРСР від 27 березня нагороджений медаллю «Ветеран праці»; рішенням колегії Міністерства аграрної політики України від 15 вересня 2003 року нагороджений знаком «Відмінник аграрної освіти та науки» ІІ ступеня; рішенням колегії Міністерства аграрної політики України від 22 серпня 2005 року нагороджений знаком «Відмінник аграрної освіти та науки» І ступеня; рішенням колегії Міністерства аграрної політики України від 26 серпня 2010 року нагороджений трудовою відзнакою «Знак Пошани».