02.08.2016 1356

Мельник Олександр Васильович

Науковий ступінь, вчене звання: доктор сільськогосподарських наук, професор

Почесні звання: Заслужений діяч науки і техніки України, Відмінник аграрної освіти та науки усіх трьох ступенів

Наукові досягнення:

Сфера наукових інтересів:Удосконалення технологій виробництва та узагальнення передового досвіду з післязбиральної доробки і зберігання плодів та садивного матеріалу

Співавтор «Технології виробництва плодів зерняткових культур», посібників «Закладання саду голландського типу» і «Догляд за садом голландського типу»

Учасник виконання трьох міжнародних програм розвитку садівництва. Член робочої групи з координації напрямків розвитку садівництва в країнах Центральної та Східної Європи (1999-2001 рр.)

Є продовжувачем заснованої академіком П.Г. Шиттом наукової школи з біології та технології вирощування плодових культур

Науковий керівник міжкафедральної проблемно-пошукової групи з післязбиральної обробки плодів інгібітором етилену (з 2014 р.).

Керівництво проектами:Керівник науково-технічної програми з оцінки інтенсивних насаджень яблуні «голландського» типу в умовах України (з 1996 р.); науковий керівник проблемної науково-дослідної лабораторії з плодового розсадництва, а також кількох тем за договорами з Мінагрополітики України та з іноземними замовниками (Франція, Польща).

Активно поширює науково-технічну інформацію: головний редактор журналу «Новини садівництва» (з 1994 р.), член редакційніх колегій наукових збірників Уманського НУС, журналу «Сад, виноград і вино України», польського Інституту плодоовочівництва, а також міжнародного журналу «Journal of fruit and ornamental plant research» (до 2016 р.).

За рейтингом журнала «Фокус» і компанії «СКМ» (2010) – в десятці кращих викладачів України (http://focus.ua/dossier/108133/), а запропоновані ним програми практик студентів на вітчизняних (http://focus.ua/dossier/107146/) і закордонних (http://focus.ua/dossier/107156/) підприємствах – серед кращих в Україні.

Кількість публікацій: Опубліковано більше 1100 публікацій за результатами досліджень і з узагальнень передового досвіду в садівництві, виноградарстві та післязбиральної обробки і зберігання плодів, у тому числі: книг, брошур – 33; наукових статей у фахових виданнях – 77; публікацій в іноземних виданнях – 13; публікацій в науково-виробничих виданнях – понад 900; рекомендацій виробництву – 5.

Кількість патентів: 2

Кількість авторських свідоцтв: 6

Кількість захищених докторантів, аспірантів: під керівництвом захищено 8 кандидатів сільськогосподарських наук

Нагороди: Відзначений почесними грамотами Міністерства освіти і науки України (2000, 2001), Міністерства аграрної політики і продовольства України (2009, 2012), Концерну «Укрсадвинпром» (2004), Черкаської облдержадміністрації (2002, 2005) та обласної ради (2008); грамотами Корпорації «Черкасисадвинпром» (2002), Головного управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації (2006), Головного управління агропромислового розвитку Чернівецької облдержадміністрації (2012), подяками Департаменту аграрної освіти, науки та дорадництва Мінагрополітики України (2009, 2010), почесними грамотами ректора УНУС (2002, 2014), дипломом Асоціації фермерів і землевласників Криму (2010), почесною відзнакою Барської міської ради (2017), Асоціації розвитку інтенсивного садівництва Польщі (2012), фірми «Agrofresh Polska» (2012) та іншими.

Занесений на Уманську міську Дошку пошани (2010, 2011 рр.).

Нагороджений знаком «Відмінник аграрної освіти та науки» третього (2003 р.), другого (2007) і першого (2011 р.) ступенів