09.03.2014 1071

200 років від дня народження Великого Кобзаря

2014 рік оголошений в Україні роком Тараса Шевченка, адже саме в ці березневі дні вся міжнародна спільнота відзначає 200-річний ювілей від дня народження Великого Кобзаря.

Це свято є важливою та визначною подією для кожного українця: щоразу заново перечитуючи полум’яні поетичні рядки, ми все глибше відкриваємо для себе скарбницю творчості видатного земляка, його філософські пророчі слова, які розповідають нам про невмирущу, всеохоплюючу любов до рідної країни, про глибинність і жертовність народного духу.

Ми пишаємося, що саме Черкащина, житниця держави, благодатний край, оспіваний солов’ями й возвеличений в творах митців, подарувала світу геній Шевченка і стала колискою його творчості.

Не залишився осторонь від святкування і колектив Уманського національного університету садівництва. Літературна студія «Алеями вічного саду» Наукової бібліотеки із координаційною радою «Багаття» Уманської загальноосвітньої школи №11 ініціювали спільний творчий дослідницький проект «Садок вишневий біля хати», метою якого є вивчення і популяризація творчої спадщини Великого Кобзаря. Проект успішно реалізувався в акції «Закладання вишневого саду» і віднині на території університету є алея з вишень, що незабаром зацвітуть ніжним та запашним цвітом.

Ми маємо брати за приклад патріотизму, любові до Батьківщини, поваги до національної культури, гордості за український народ творчу спадщину нашого земляка Тараса Шевченка, примножуючи її своїми словами і діями.