14.10.2014 5707

Зоологічні читання

В рамках святкування 170-річчя Уманського національного університету садівництва 9-10 жовтня в музейній кімнаті Наукової бібліотеки відбулися зоологічні читання, присвячені 200-річчю від дня народження Калиновського Я.М.  -  5-го директора Уманського училища землеробства і садівництва.

У вступному слові доцент кафедри захисту і карантину рослин Ірина Кравець розповіла, що  історія нашого університету творилася багатьма відомими у світі вченими  Олександром Давидовичем Нордманом, Миколою Івановичем Аннековим, Серафимом Євгеновичем Грушовим, Максом Миколайовичем Грюнером, Федіром Варфоломійовичем Заморським, Іполітом Івановичем Корабльовим і багатьма іншими. Серед них і яскрава особистість- Яків Миколайович Калиновський.

Зоологічні читання

Студенти факультету лісового і садово-паркового господарства із зацікавленістю  слухали про  життєвий та науковий шлях професора Калиновського Я.М., із яким їх ознайомила бібліотекар першої категорії Оксана Борейчук.

Зоологічні читання

Пізнавальну  і цікаву доповідь підготував Дмитро Біжан, студент 21-сп групи, про акліматизацію тварин в Україні.

Зоологічні читання

Активну участь у зоологічних читаннях взяли також студенти 22-сп групи: Євген Артеменко  із доповіддю «Цікаві факти з історії акліматизації тварин і рослин» та Ігор Мороз  -  «Реакліматизація тварин».

Зоологічні читання

Яків Миколайович Калиновський був одним з організаторів і першим директором московського зоопарку, якому цього року виповнилось 150 років.

Студенти 21-сп групи Оксана Кирилко  та Анастасія Сухецька  також виступили із доповідями на теми «Історія і сьогодення Київського зоопарку» та  «Досвід акліматизації тваринного світу у заповіднику Асканія-Нова».

Зоологічні читання

З історичними документами, пов`язаними з іменем професора Калиновського, учасників читань ознайомила провідний бібліотекар Наталія Михайлова. Вона розповіла про лист, написаний Яковом Калиновським 20 січня 1883 року таксидермісту Лоренцу і про те, як копія листа через багато років опинилась в нашому університеті.

Зоологічні читання

Завершилися зоологічні читання екскурсією по музейні кімнаті, яку провела Наталія Михайлова.

Оргкомітет