24.04.2014 4552

Знання основ охорони праці на підприємстві – базис безпечного працевлаштування

У відповідності з рішенням Міжнародної організації праці, щорічно в 3-й декаді квітня проводиться «Всесвітній день охорони праці».

Цю гуманну акцію підтримано і запроваджено в Україні ще минулого року. Її мета – поєднати зусилля суспільства, органів державної влади, громадських, профспілкових організацій та роботодавців у вирішенні нагальних проблем запобігання нещасним випадкам, професійним захворюванням, створенню безпечних умов праці на кожному виробництві.

Долучився до цієї важливої справи й факультет економіки і підприємництва Уманського національного університету садівництва. 22 квітня у читальній залі № 1 Наукової бібліотеки УНУС студенти 1 курсу спеціальності «Фінанси і кредит» зустрілися з начальником відділу охорони та умов праці управління праці та соціального захисту населення Олександром Пустовим і головним державним інспектором територіального управління охорони праці в м. Умань та Уманського району Олександром Підгорним.

Знання основ охорони праці на підприємстві – базис безпечного працевлаштування

Під час зустрічі гості особливу увагу слухачів звернули на необхідність створення на кожному робочому місці безпечних умов праці, забезпеченість індивідуальними засобами захисту, спецодягом, дотриманням санітарно-гігієнічних норм, режиму роботи. «Ключовим фактором під час влаштування на сезонну чи постійну роботу для особи є обов’язкова наявність колективних угод між працівниками та роботодавцями, дотримання умов, зазначених у них та здійснення фінансування затрат на охорону праці згідно чинного законодавства. І ви, фінансисти, як керівники найвищих ланок фінансово-кредитної системи та підприємств різних форм власності, на яких покладається найвища відповідальність, маєте володіти цими основами, адже саме вони забезпечать успішне функціонування керованих вами об’єктів», – наголосив Олександр Підгорний.

Знання основ охорони праці на підприємстві – базис безпечного працевлаштування

Бесіда між доповідачами та слухачами носила конструктивний характер, а студенти отримали знання, які є першочерговими і необхідними не лише для гарного керівника кожної організації, а й для пересічного працівника.

Леся Барабаш, начальник редакційно-видавничого відділу Уманського НУС