Повідомити про новину

Збережи життя – подумай про власне здоров’я!

Уже протягом кількох років у нашому місті реалізується програма «Збережи життя», яка сприяє збереженню репродуктивного здоров’я та профілактиці абортів серед молоді. У її рамках проводяться лекції, бесіди, презентації, розповсюджуються матеріали з питань збереження репродуктивного здоров’я, планування сім’ї, відповідального батьківства.

Особливо цінною такого роду інформація є для сучасного молодого покоління, яке вибудовує свої життєві плани, але залишається ще недостатньо обізнаним у питаннях статевої культури, що збільшує ризик небажаної вагітності.

Саме тому 13 квітня у 260-й аудиторії навчального корпусу № 5 викладачі кафедри економіки за сприяння ради студентського самоврядування та деканату факультету економіки та підприємництва ініціювали проведення просвітницько-профілактичної зустрічі для студентів I – IV курсів на тему «Профілактика абортів серед молоді». До розмови були запрошені лікарі акушер-гінекологи жіночої консультації Уманського пологового будинку, практичні психологи міської «Клініки дружньої до молоді» та настоятель Свято-Успенського храму, протоієрей Вадим Паєвський.


На початку зустрічі доцент кафедри економіки Лариса Фицик зупинилася на демографічному аспекті проблеми, озвучила сумну статистику про динаміку та кількість абортів в Україні, зокрема серед молоді, та підкреслила, що ці показники є набагато вищими, ніж у європейських країнах. Окрема увага була акцентована на впливі абортів на демографічну ситуацію у нашій країні.

На морально-етичному, духовному аспекті проблеми зупинився протоієрей Вадим Паєвський, який ознайомив студентів з церковною точкою зору на аборт.


Медичний аспект проблеми абортів висвітлили лікарі акушер-гінекологи Уманської жіночої консультації Наталія Ковальчук та Ольга Данік. Вони розповіли студентам про методи планування сім’ї, засоби контрацепції, наслідки переривання непланової вагітності.

Особливий інтерес аудиторії та подальше обговорення викликали тематичні відеоматеріали, якими поділилися практичний психолог «Клініки дружньої до молоді» Наталія Круглій та спеціаліст Тетяна Шевченко. Переглядаючи їх та слухаючи коментарі лікарів студенти мали змогу не тільки почути, але й побачити негативні наслідки абортів.

Тема зустрічі неабияк зацікавила студентів, доказом чого були численні запитання, гучні оплески по закінчення виступів лекторів і подарунки гостям перед Великодніми святами. «Ми впевнені, що такі зустрічі є просто необхідними. Вони покликані покращити обізнаність молоді, допомогти їм уникнути небажаної вагітності, зменшити кількість абортів, а також побудувати міцну сім’ю», – ділиться враженнями одна із слухачок.

Маємо сподівання, що студенти отримали багато цікавої і потрібної інформації, яка допоможе їм зберегти своє здоров’я та уникнути низки помилок у майбутньому.


Лариса Фицик, доцент кафедри економіки

Переглядів - 749

top