Повідомити про новину

З Днем Незалежності, Україно!

24 серпня Україна святкує  найбільше національне свято – 24-ту річницю Незалежності України. Цьогоріч держава переживає нелегкі випробування, триває збройна боротьба з агресором, тому це свято – свідчення єдності помислів і прагнень українського народу, імена борців за національну свідомість якого викарбувані на скрижалях історії.

Святкові урочистості з нагоди 24-ої річниці Незалежності, Дня прапора та районних обжинків, в яких взяла участь і делегація Уманського національного університету садівництва на чолі з ректором Оленою Непочатенко, відбулися 23 серпня в селі Паланка. Головним лейтмотивом свята став заклик «Україна – єдина країна!». Символічно, біля пам’ятника Т. Шевченку, відбувся мітинг з покладанням квітів від жителів Уманського району до його підніжжя та загиблим воїнам до Обеліска Слави.

Вражала щедрістю, хлібосольністю виставка презентацій виробів талановитих жителів Уманщини та навчальних закладів, на якій кафедри Уманського національного університету садівництва представили зразки овочів, фруктів, зернових, вирощених на дослідних ділянках навчального закладу.  Характерно, що серед всього різноманіття виробів від сільських громад щедрістю вражали наповнені кошики для воїнів АТО.

Свято продовжилося на місцевому стадіоні, де майоріли жовто-блакитні прапори та око милували вишиванки, у які вбралися в цей день усі: і дорослі, і діти.

Програма дійства містила виступи творчих районних колективів, які представили до уваги гостей фольклорно-обрядове дійство «Обжинки», патріотичний дитячий флешмоб, який не залишив байдужим нікого з присутніх, яскраві виступи народного самодіяльного ансамблю пісні і танцю «Хлібодари» Уманського НУС та військового духового оркестру Чернігівського центру. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять про тих, хто віддав своє життя за цілісність і незалежність України.

Керівництво району нагородило цінними  подарунками та Почесними грамотами  військових земляків, які чесно виконують свій обов’язок у зоні АТО, найкращих трударів-хліборобів, які відзначилися під час збирання врожаю.

Спільне виконання «Молитви за Україну» об’єднало патріотичним духом усіх присутніх.

Ще не вмерла Україна, колоситимуться пшеничні лани, золотим дзвіночком линутиме рідна мова, шануватимуться надбання наші, українці багато житимуть у єдиній, неподільній, незалежній Україні, адже в ній –  наша сила, наша святість!

Гордо майорітиме державний прапор на всій її території!

З днем народження тебе, Україно!

Надія Зубова, методист Центру культури і виховання студентів