15.08.2017 5073

Україна прощається з вченим аграрником

Колектив Уманського національного університету садівництва глибоко сумує з приводу смерті доктора економічних наук, професора, академіка Національної академії аграрних наук України Володимира Васильовича Юрчишина.

Володимир Васильович родом із села Заячівка Волинської області. Закінчив плодоовочевий факультет Уманського сільськогосподарського інституту (1953 р.); член-кореспондент ВАСГНІЛ (з 1975 р.); ректор (1968–1976 рр.) Української сільськогосподарської академії; 1976–2006 – в Науково-дослідному інституті економіки та організацїї сільського господарства (нині — ННЦ «ІАЕ» НААН), очолював відділи теорії та методології відносин власності, аграрної і соціальної політики.

Юрчишин Володимир Васильович – автор понад 500 фундаментальних наукових праць із проблем аграрної політики, реформування аграрних відносин, переходу аграрної сфери України до ринкової економіки, історії аграрної економіки України. Він підготував 40 кандидатів і трьох докторів економічних наук. Двічі був нагороджений орденом «Знак Пошани» (1970 і 1974 рр.), медалями.

Колектив Уманського національного університету садівництва висловлює щирі співчуття рідним і близьким, друзям і колегам, учням Володимира Васильовича. Світла пам’ять про нього завжди буде в наших серцях.