Повідомити про новину

Володіння інформацією – перший крок до запобігання страшних наслідків

1 грудня Всесвітній День боротьби зі СНІДом. Не стали осторонь цього року люди, яким небайдуже здорове покоління нашої держави. Тож в Уманському національному університеті садівництва, за сприяння народного депутата Антона Яценка, було проведено акцію «Ми можемо протистояти СНІДу».

Юлія Щербатюк – провідний акушер-гінеколог, вже не вперше приходить з цікавими змістовними лекціями до студентства університету садівництва. І нині матеріал, що запропонувала Юлія Василівна, зацікавив аудиторію, адже попередити хворобу набагато легше, ніж боротися з нею. Лаконічна розповідь про версії історії виникнення, стадії розвитку та шляхи передачі вірусу змусила студентський загал задуматись про певні дії та їх наслідки. Лікар, для кращого засвоєння інформації, унаочнила свою розповідь фотокартками проявів страшної хвороби, що нині є поширеною в усьому світі.


Згідно з офіційними даними, за період 1987 – вересень 2017 років в Україні офіційно зареєстровано 310 680 випадків ВІЛ-інфекції серед громадян держави, в тому числі 99694 випадків захворювання на СНІД і 43 958 смертей від захворювань, зумовлених СНІДом. Хоча значна частина випадків інфікування припадає на осіб, які вживають наркотичні речовини, та все ж  понад 60% випадків зумовлено статевим шляхом інфікування.

Роздатковий матеріал (близько 500 екземплярів) – брошури та контрацептиви, було передано до рук студентської молоді. Стримано та з розумінням, затамувавши подих слухали студенти лекцію Юлії Василівни, розуміючи величезну відповідальність за їх здорове майбутнє.

Присутні також мали змогу задати питання лектору й організаторам акції, а ті, хто не скористався такою можливістю, може отримати відповідь з питань ВІЛ/СНІДу, звернувшися за номером телефону довіри : 0800-500-451.

Тож пильнуйте себе та своє здоров’я, адже хвороба підступна. Та все ж володіння інформацією – це вже перший крок до запобігання страшних наслідків.


Прес-центр Уманського НУС

Переглядів - 530

top