29.05.2015 5551

Викладач Уманського НУС Роман Вихватнюк – переможець Всеукраїнського чемпіонату з веб розробки UA Web Challenge VII

23 – 24 травня в м.Київ відбувся фінал VII Всеукраїнського чемпіонату з веб розробки UA Web Challenge, участь в якому в номінації backend взяв викладач кафедри процесів, машин та обладнання АПВ Вихватнюк Роман Вікторович.

Чемпіонат є фактично єдиним в Україні в сфері веб-розробки такого масштабу і постійно підтримується провідними компаніями – виробниками програмного забезпечення, зокрема цього року спонсорами чемпіонату були компанії GlobalLogic, Ciklum, Astound, а серед партнерів ІТ-Форуму, який відбувався наступного дня – Microsoft, Infopulse, SDL, які входять до десятки найбільших ІТ-компаній України та світу.

До фіналу з березня по квітень відбулося два попередніх тури, в яких учасники вирішували завдання різної складності. Загальна кількість заявок, поданих до участі в першому турі UA Web Challenge по всіх номінаціях, склала більше 2000, з них по номінації backend – більше 600. У фінал вийшло близько десятка учасників у кожній номінації, причому в більшості випадків номінацію поділяли на дві групи – junior (досвід роботи до 1-2 років) та middle/senior(зі значним досвідом роботи).

Виконання завдань фіналу проходило в центральному офісі компанії Ciklum протягом 6 годин. Організатори забезпечили чудові умови для роботи.

Окрім особистого конкурсу, проходили командні змагання, де оцінювалися вміння працювати в команді з новими людьми, коли над проектом одночасно працюють дизайнер, frontend-розробник, backend-розробник та тестувальник.

Наступного дня всіх учасників чемпіонату було запрошено до участі в ІТ-форумі, на якому виступило майже 20 представників провідних компаній та кращих фахівців із різних сфер ІТ-ринку. З кожним виступаючим після завершення виступу можна було поспілкуватися, задати питання.

Слід відмітити, що виступи більшості спікерів були направлені на те, щоб донести до учасників важливі месседжі: тільки постійно навчаючись, кожен може стати висококваліфікованим фахівцем і зайняти гідне місце на ринку.

Після закінчення ІТ-форуму відбулося вручення нагород переможцям UA Web Challenge VII. Викладач нашого університету Вихватнюк Роман, окрім першого місця в номінації backend (junior), також зайняв третє місце в конкурсі проектів (командних).

Важливою допомогою у виконанні завдань чемпіонату став досвід, набутий ним під час розробки та підтримки сайту кафедри процесів, машин та обладнання АПВ. Також багато ідей з чемпіонату та ІТ-форуму буде скоро впроваджено на сайті кафедри, що дасть змогу студентам кафедри та іншим відвідувачам отримати більше можливостей у навчанні.

Вітаємо переможця!