23.05.2016 4558

Вчені з УНУС долучилися до обговорення проблем раціонального використання енергії в техніці

19 травня науковці кафедри процесів, машин та обладнання АПВ на чолі із деканом інженерно-технологічного факультету Уманського НУС Олександром Пушкою взяли участь у роботі ХІІ Міжнародної наукової конференції «Раціональне використання енергії в техніці», присвяченої 85-й річниці від дня народження видатного інженера, заслуженого професора НУБіП України Миколи Петровича Момотенка. Захід відбувся 17–20 травня на базі механіко-технологічного факультету НУБіП України.

Організаторами конференції, за підтримки Міністерства освіти і науки України, виступили механіко-технологічний факультет НУБіП України, Науково-дослідний інститут техніки, енергетики та інформатизації АПК, Представництво Польської академії наук в Києві, Польська академія наук Відділення в Любліні, Академія інженерних наук України, Українська асоціація аграрних інженерів.

Учасниками конференції стали провідні вітчизняні і закордонні навчальні заклади та наукові установи, що представляють дослідження у напрямі інновацій аграрної науки, технічного сервісу, техніки в рослинництві і тваринництві, мобільної енергетики, транспортних технологій і логістики, охорони праці в АПК і природоохоронній сфері, а також автоматизації та інформаційних технологій.

Під час пленарного засідання було заслухано серію доповідей Ветеранів Української сільськогосподарської техніки та поважних професорів НУБіП про життєвий і професійних шлях професора Миколи Момотенка. Науковцями з Польці, Грузії та Молдови було висвітлено інформацію щодо сучасних європейських проектів у сфері інженерно-технічного забезпечення АПК, а українські вчені розповіли про сучасні тенденції підготовки інженерних кадрів АПК та нові розробки у напрямі технічного сервісу і ремонту машин. Науковцями нашого університету було подано низку доповідей та наукових статей за напрямами досліджень.

Людмила Худік, викладач кафедри процесів, машин та обладнання АПВ

(фото старшого викладача кафедри ПМОАПВ Івана Лісового