11.03.2014 5820

УНУС на виставці «Фрутлогістика» в Берліні

На лютневій виставці «Фрутлогістика» в Берліні понад 2600 фірм з 84 країн світу представили свої експозиції зі свіжих плодів та овочів і продуктів їх переробки, а також необхідні для їх готування до продажу механізми з сортування, пакування, сучасні упаковки, технології післязбиральної обробки плодів та інше.

УНУС на виставці «Фрутлогістика» в Берліні

Цю світового рівня виставку, де без перебільшення представлені усі найважливіші світові гравці плодоовочевого сектора, відвідало понад 60 тис. осіб з 140 країн світу. Чимало презентованих на «Фрутлогістиці» плодів, овочів та способів їх приготування до реалізації активно запроваджуються і невдовзі стають доступними для споживачів.

Відвідини українських садівників та науковців всесвітньо відомої виставки-ярмару «Фрутлогістика» в Берліні розпочато понад десять років тому. За сприяння власника польської фірми «Елкнер сервіс» Рафала Елкнера свого часу там вперше побували професор Олександр Мельник та Анатолій Чорний – голова фермерського господарства «Яніс», що є філією кафедри на виробництві. Протягом кількох останніх років у виставці бере участь Кримська фруктова компанія – виробничий філіал кафедри плодівництва і виноградарства УНУС.

Кримська фруктова компанія традиційно посідає чи не найбільшу експозицію серед українських експонентів, пропонуючи свіжі плоди і ягоди, а також саджанці плодових культур.

Співробітники Кримської фруктової компанії на експозиції
Висока оцінка українських саджанців італійським експертом Хрістіаном Вареско

Кафедра плодівництва і виноградарства УНУС також мала нагоду експонувати свої нові розробки на стенді Кримської фруктової компанії за люб’язного дозволу її керівництва.

Кафедра плодівництва і виноградарства УНУС на виставці «Фрутлогістика» в Берліні
Олександр Мельник та Ольга Дрозд демонструють зразки яблук з УНУС

Зокрема, у 2010 році на «Фрутлогістиці» вперше було продемонстровано яблука провідного українського сорту Ренет Симиренка, успішно збережені без втрат якості та компонентів хімічного складу за вдосконаленою технологією післязбиральної обробки фруктів, що її більше п’яти років кафедра випробовує за дорученням компанії «Rohm and Haas Polska».

Україна має надзвичайно сприятливі природно-кліматичні умови для вирощування якісної садовини, тож продукція українських садівників зазвичай викликає значне зацікавлення відвідувачів виставки.

Серед фахівців українського садівництва (зліва-направо): Олександр Мельник з УНУС, Тетяна Гетьман з АПК-Інформ та директор Кримської фруктової компанії Анатолій Січкар

Участь у виставці «Фрутлогістика» в Берліні є свідченням високого рівня виробництва та інноваційності розробок, а також відкритості до запровадження технологічних новинок у садівництво.  Отримані на виставці матеріали стануть навчальним посібником з курсу «Логістика плодів та овочів», нещодавно запровадженого за ініціативи Уманського НУС у вищих навчальних закладах України.

Кафедра плодівництва і виноградарства висловлює щиру вдячність керівництву Кримської фруктової компанії за надання можливості участі у визначному міжнародному садівничому форумі.

Олександр Мельник,

завідувач кафедри плодівництва та виноградарства