21.12.2016 5133

Уманський НУС відвідали школярі з Авдіївки

Уманський національний університет садівництва славиться не лише своїми багатими освітніми традиціями, а й незвичайними для наших місць цікавинками.

20 грудня до Уманського НУС завітали незвичні гості: учні 5 і 7 класів Авдіївських загальноосвітніх шкіл І–ІІІ ступенів № 7 і № 2 5–11 класів. Діти прибули до Умані на запрошення міського голови Олександра Цебрія, аби ознайомитися з культурною та історичною спадщиною міста, природними та етнічними особливостями, сучасним життям жителів. Проведення таких екскурсій відіграє важливу роль в осмисленні власної ідентичності, у відродженні локальних традицій. В теперішніх умовах для школярів особливо важливим є усвідомлення історико-культурного значення здобутків власної країни, гордості за неї, подолання взаємних негативних стереотипів між регіональними та етнічними групами.

Перед гостями навчального закладу відкрилася незвичайна картина: в самому серці України, заховані від засніжених просторів, за прозорими стінами одного з оранжерейних комплексів Уманського НУС розкинувся екзотичний сад цитрусових. Відвідувачі з трепетом доторкалися до листочків деревцят лимонів і мандарин, роздивлялися ще зеленкуваті плоди рослин і з захопленням фотографувалися на фоні цитрусової екзотики. Про особливості вирощування цитрусових у наших широтах розповів присутнім завідувач кафедри садово-паркового господарства, доктор сільськогосподарських наук, професор Валентин Поліщук.

Уманський НУС відвідали школярі з Авдіївки

Однак на цьому ознайомчо-екскурсійна програма гостей не закінчилася. У наступній оранжереї на гостей чекав справжній тропічний сад! Перед поглядом юних гостей постали 80-річні пальми, закликала зробити спільне фото широколиста агава, привітно демонстрували незвичайні хороводи золоті рибки в імпровізованому ставочку, галявинка з кактусами переносила усіх присутніх у спекотні країни, а стіна з крон ківі мов стояла на сторожі всієї цієї незвичної краси.

Після таких субтропічних див сніг здавався також чимось незвичайним. І натхненні цікавою екскурсією, діти забулися за тривожне сьогодення Авдіївки та весело грали у сніжки.

На завершення юні відвідувачі подякували адміністрації університету за цікаву екскурсію та смачний подарунок – духмяні яблука з університетських садів, а також висловили надію на повернення в Уманський НУС уже навесні.

Прес-центр Уманського НУС