13.11.2018 5385

Тиждень фінансової грамотності в Уманському НУС святкували яскраво та професійно

Фінансова грамотність – основа сучасного життя, адже повсюди ми маємо справу з фінансовими явищами, термінами, механізмами. І це чудово розуміють в Уманському національному університеті садівництва, де кафедрою фінансів, банківської справи та страхування, в рамках Всеукраїнського тижня фінансової грамотності, було проведено низку цікавих і пізнавальних заходів.

Старт тижневику було  покладено 5 листопада проведенням фінансового квесту, під час якого студенти проявляли свої інтелектуальні здібності, кмітливість, швидкість,і логіку та знання фахових дисциплін, долаючи перешкоди на шляху до цілі. За результатами змагання перемогу здобув студент 11 м-ф групи Владислав Бабчук, який продемонстрував найкращі знання та набрав найбільшу кількість балів.

Цікавість молоді до світу фінансів не має меж. Цьому був присвячений другий день тижневика, під час якого студенти мали змогу поспілкуватися під час вебінару з випускником-фінансистом нашого закладу вищої освіти Романом Гордашевським, який наразі проживає у США. Роман розповів слухачам про особливості фінансових відносин за кордоном і відповів на численні запитання присутніх.

Після знайомства з закордонним досвідом, студенти поринули у глибини вітчизняної фінансової сфери. Перш за все, вони дізналися про секрети успіху у відомих та успішних бізнесменів нашого міста під час зустрічі з ними. А потім вдосконалювали вміння відстоювати власну позицію у фінансових дебатах, під час яких дискутували з актуальних питань сьогодення: «Накопичувальне страхування життя: бути чи не бути» та  «Біткоін: фінансова піраміда чи валюта майбутнього». Участь у диспуті взяли чотири команди:

- команда 21-ф групи – «Фінансистські жуки»: Олексій Бурдейний, Наталія Стасюк, Андрій Бондар;

- команда 11к-ф групи – «Вищий розум»: Владислав Голубенко, Денис Кусній, Олег Чабанюк;

- команда 31-ф групи – «Бізнес-леді»: Яна Копернікова, Вікторія Шмакова, Інна Савчук;

- команда 21к-ф групи – «ФБСС»: Луїза Юрпольська, Ліліана Калюжна, Вікторія Півненко.

За результатами запеклих дебатів, ґрунтовних аргументів і кількістю балів журі обрало переможцями команду 21к-ф групи «ФБСС», які гідно боролися за здобуття лідерства. Кращими спікерами визнано студентку 21-ф групи Наталію Стасюк, студента 11 к-ф групи Владислава Голубенка, студенток 31-ф групи Інну Савчук і вікторію Шмакову.

Наступним етапом стала інтелект-гра «Сходинками бізнесу», під час якої в інтелектуальному двобої зійшлися студенти груп 11к-ф – команда «Лізинг» у складі Владислава Голубенка, Дениса Кучмія, Вероніки Кучер, Олега Чабанюка та Данила Цимбала, та 31-ф групи – команда «Бізнес-леді», до якої увійшли Інна Савчук, Яна Котрікова, Вікторія Яцюк, Анастасія Завтур і Світлана Кононенко. Гра передбачала 7 конкурсів, у кожному з яких учасники мали змогу розкрити свої інтелектуальні здібності з різних фінансових дисциплін. Після підбиття підсумків, за результатами набраних під час конкурсів балів, переможцями стала команда «Лізинг» 11к-ф групи.

Наступний день колоритного тижневика запам’ятався студентам напруженими емоціями та азартом, адже студенти 11 м-ф і 12 м-ф груп змагалися між собою у бізнес грі-тренінгу «Cash-flow», що, за твердженням її автора Роберта Кійосакі, є «інструкцією до багатства». Цього разу переможців не було, але кожен прожив окреме маленьке життя свого персонажа: хтось досяг фінансових висот і здійснив заповітну мрію, а хтось долав труднощі і намагався вирватися з замкнутого кола поточних справ.

Протягом усього тижня проводився арт-конкурс «Світ фінансів», де студенти мали змогу креативно реалізуватися. У конкурсі було представлено декілька номінацій, серед яких і обирали найкращих, а саме: кращі відео, слоган, вірш, есе, фотоколаж, цікаві факти про фінанси та створення емблеми спеціальності. Отже, переможцем у номінації «Краще відео» стала 11к-ф група, 21-ф група виборола першість у номінації «Фотоколаж», «Цікаві факти про фінанси» виявилися найкращими у 12 м-ф групи. Автором найкращого «Слогану спеціальності» стала студентка 11м-ф групи Людмила Черненко, у номінації «Вірш про спеціальність» перемогу здобула студентка 21к-ф групи Яна Пилипенко, також у цій номінації відзначили Дарію Колючу, Дарію Косецьку, Аліну Євич, Каріну Поліщук і Наталію Швець. У номінації «Есе» участь взяла найбільша кількість учасників, більшість з яких отримала нагороду: Владислав Голубенко, Катерина Данченко, Валентина Пастух, Каріна Поліщук, Оксана Задояна, Діана Сторожук, Олексій Бурдейний, Марина Мартиненко, Каріна Грицай, Ольга Поліщук, Валерій Каташинський, Ліліана Калюжна, Луїза Юрпольська та Вікторія Півненко, яка і стала переможницею. Також окремою нагородою у вигляді безкоштовного друку тез були нагороджені Діана Сторожук, Каріна Поліщук, Владислав Голубенко, Ольга Поліщук і Каріна Грицай.

Тиждень фінансової грамотності на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування виявився насиченим і яскравим. Адже кожен мав змогу виявити свої таланти, вміння та набуті професійні знання.

Колектив кафедри висловлює щиру вдячність за допомогу в організації заходів представникам ради студентського самоврядування факультету економіки і підприємництва Ірині Слободяник (голова студради), Людмилі Черненко, Владиславу Коробку, Ігорю Дерманському, Наталії Сьомко, Валентині Пастух і Катерині Закрижевській.

Усіх переможців і співорганізаторів було нагороджено призами та подарунками.

Сподіваємося, що втілена цього року кафедрою фінансів, банківської справи та страхування Уманського НУС ідея набуде традиційного характеру та стане поштовхом до проведення більшої кількості подібних заходів.

Прес-центр Уманського НУС