27.01.2014 5628

Стажування у США – один із послідовних кроків Уманського НУС до міжнародної наукової співпраці

Аспірант Уманського НУС Олексій Коваленко щойно повернувся зі Сполучених Штатів Америки, де він проходив стажування у рамках Програми «Faculty Exchange Program» (FEP), започаткованої у 1994 році. Метою даної програми є збільшення числа молодих науковців та викладачів, які можуть створювати актуальні програми з ринкової економіки і в подальшому матимуть вирішальне значення у модернізації національної політики розвитку аграрного сектору економіки, орієнтованого на передовий світовий досвід.

За умовами Програми Олексій проходив стажування в  Університеті Штату Колорадо (Colorado State University) упродовж п’яти місяців.

Учасники Програми біля головної будівлі Коледжу бізнесу (College of Business) в  Університеті Штату Колорадо (Colorado State University)
Учасники Програми біля головної будівлі Коледжу бізнесу (College of Business) в Університеті Штату Колорадо (Colorado State University)

У результаті стажування учасники Програми отримали глибоке розуміння того, як працюють сільськогосподарські ринки, підприємства і правова система США в аграрній сфері, здобули корисний досвід у сфері організації навчального та наукового процесу, удосконалили змістову частину власних навчальних дисциплін та розробили нові сучасні курси для студентів економічних спеціальностей УНУС із врахуванням американського досвіду та передових методів навчання.

Програма в Colorado State University передбачала аудиторні заняття. Олексій відвідував заняття з п’яти предметів у Департаменті аграрної економіки (Department of agricultural & resource economics ):

• Аналіз сільського господарства і ресурсів підприємства (Agrarian and Resource Enterprise Analysis);
  • Аграрний товарний маркетинг (Agrarian Commodities Marketing);
  • Аграрна політика (Agrarian Policy);
  • Введення в економетрику (Introduction to Econometrics), а також  заняття у Коледжі Бізнесу (College of Business):

• Фінансовий менеджмент (Financial Management);
  • Принципи фінансів (Principles of Finance ).

Учасники Програми з викладачем Маршалом Фрайзером

Учасники Програми отримали можливість продовжити свою наукову діяльність в Університеті Штату Колорадо. Були відвідані наступні семінари:

• «Ланцюг створення вартості в сільському господарстві Колорадо» – Грегорі Граф, доцент департаменту сільського господарства та ресурсної економіки, Університет Штату Колорадо.
  • «Коли відновлювана електроенергія зменшить забруднення?» – Кевін Нован, США Девіс.
  • «Тваринництво США в умовах зміни клімату: наслідки для внутрішніх ринків і торгівлі» – Емі Хагерман, Міністерство сільського господарства США.
  • «Поведінкові відповіді на ризики лісових пожеж» – Патрісія Чамп, науково-дослідна станція Рокі Маунтенс, Лісова служба США.

Доцент департаменту сільського господарства та ресурсної економіки Грегорі Граф знайомить учасників Програми з особливостями наукових досліджень в США

Під час свого перебування в США Олексій взяв участь у одній з найбільших конференцій економістів-аграрників, яка була організована Асоціацією сільськогосподарської і прикладної економіки (Agricultural & Applied Economics Association (AAEA)). На конференції піднімалися актуальні питання розвитку сільського господарства, виробництва екологічних продуктів харчування, раціонального використання природних ресурсів, проблем регіонального сільського господарства, пов'язаних з прикладною економікою бізнес-задач.

Учасники Програми на Міжнародній конференції, організованій Асоціацією сільськогосподарської і прикладної економіки

Під час проходження стажування Олексій продовжив роботу з наукових досліджень за тематикою дисертаційної роботи.

Бібліотека Університету Штату Колорадо (Colorado State University) забезпечує доступ до великої кількості підручників, іншої навчальної та наукової літератури, наукових статей й ін.

Для учасників Програми також були організовані зустрічі з різними спеціалістами в галузі сільського господарства та аграрної економіки. Однією з найбільш цікавих і корисних була зустріч з деканом Коледжу Бізнесу Аджаєм Меноном, з яким були обговорені проблеми сільського господарства України, особливості діяльності аграрних підприємств у США та питання подальшої співпраці між Коледжом Бізнесу та Уманським НУС.

Учасники Програми з деканом Коледжу Бізнесу Аджаєм Меноном (крайній зліва) і його заступником Джоном Олійником (крайній справа)

У рамках Програми було відвідано низку сільськогосподарських підприємств. Мета відвідин:

• Зібрати спеціальні матеріали, необхідні для процесу викладання та наукових досліджень;
  • Отримати детальну інформацію про особливості сільськогосподарського виробництва в США;
  • Підготувати фотодокументацію для розповсюдження в Україні.

Координатори і учасники Програми оглядають складські приміщення підприємства Юніфайд гросерс, Каліфорнія
Обговорення наукових проблем з представником Західного дослідницького центру Колорадо

Під час проходження стажування учасники програми ознайомитись із культурою Сполучених Штатів Америки, відвідали чимало музеїв та визначних місць.

Одним із завдань Програми був культурний обмін між українцями і американцями, оскільки це найефективніший шлях розвитку довготривалих та змістовних стосунків між двома країнами.

В. П. Карпенко – доктор с.-г. наук, професор, проректор з наукової та інноваційної діяльності

О. Л.Бурляй  – кандидат економічних наук, доцент, завідувач наукового відділу

(за матеріалами аспіранта УНУС Олексія Коваленка)

Error