29.11.2013 5455

Соціальні ініціативи Президента України – курс на якісне життя

28 листопада 2013 року на базі науково-дослідної лабораторії кафедри фінансів і кредиту «Соціальні ініціативи» відбулася зустріч у форматі круглого столу на тему «Соціальні проблеми розвитку територіальних громад». У зустрічі взяли участь завідувач кафедри фінансів і кредиту, доктор економічних наук, професор, ректор Уманського НУС Олена Непочатенко, заступник Уманського міського голови, начальник управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради Галина Кучер, заступник начальника Пенсійного фонду України у м. Умань та Уманському районі Оксана Лук’янова, декани факультету економіки і підприємства та менеджменту, завідувачі кафедр, викладачі, аспіранти і магістранти кафедри фінансів і кредиту.

Соціальні ініціативи Президента України – курс на якісне життя

Модераторами круглого столу стали доктор економічних наук, професор, ректор Уманського НУС Олена Непочатенко та кандидат економічних наук, доцент, заступник завідувача кафедри фінансів і кредиту Уманського НУС Богдан Гузар.

Відкрила засідання Олена Непочатенко, яка наголосила на важливості втілення в життя соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича, особливе місце серед яких займає комплексне реформування соціальної сфери з метою підвищення рівня життя усіх громадян, зменшення безробіття, забезпечення гідної оплати праці, соціального захисту населення в цілому.

З метою ознайомлення присутніх зі станом реалізації соціальної політики в м. Умань до слова була запрошена заступник Уманського міського голови, начальник управління праці та соціального захисту населення, депутат обласної ради Галина Кучер. Галина Михайлівна висловила щиру надію, що «сьогоднішня зустріч, організована напередодні Дня інвалідів, допоможе в більш повній мірі осягнути і зрозуміти всі соціальні потреби населення нашої територіальної громади та створити соціальну інфраструктуру міста європейського зразка».

Галина Кучер у своїй доповіді охарактеризувала стан соціальної служби і соціального забезпечення міста, наголосила на тому, що в Умані діє спрощена система надання субсидій та молодіжна соціальна рада, яку формують із голів студентських рад навчальних закладів міста. Крім того, управління праці та  соціального захисту населення Уманської міської ради єдине в Україні має ліцензію на надання освітніх послуг.

У свою чергу ректор університету Олена Непочатенко запропонувала допомогу і співпрацю з управлінням із питань реалізації перспективних планів соціального забезпечення територіальної громади рідного міста.

Однією з наріжних проблем соціального забезпечення українського суспільства на сучасному етапі є пенсійне забезпечення населення, про стан і особливості функціонування якого в м. Умань та Уманському районі у своїй доповіді розповіла заступник начальника Пенсійного фонду України у м. Умань та Уманському районі Оксана Лук’янова. Наведені у доповіді факти з подальшим зауваженням перспектив удосконалення пенсійного страхування серед сільського населення України висвітлив у своїй доповіді кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів і кредиту Михайло Мальований.

Соціальні ініціативи Президента України – курс на якісне життя

Результатом обговорення стала пропозиція в рамках лабораторії кафедри фінансів і кредиту «Соціальні ініціативи» створити програму з роз’яснювальної роботи серед міського та сільського населення щодо особливостей і умов пенсійного страхування.

Прес-центр університету