01.02.2014 5923

Січневий україно-польський садівничий семінар

20-25 січня 2014 р. кафедрою плодівництва і виноградарства (зав. кафедрою професор Мельник О.В.) за підтримки державної адміністрації Автономної Республіки Крим  та польської фірми «Stryjno Sad» організовано черговий науково-виробничий семінар з виїздом у кращі садівничі господарства України й Польщі і на ярмарок з агротехніки садівництва у Варшаву.  Цей проект, започаткований понад 15 років тому спільно з редакцією журналу «Новини садівництва», відзначено серед 25 кращих університетських програм за рейтингом компанії «СКМ» і журналу «Фокус».

Учасники україно-польського садівничого семінару

Серед учасників семінару – керівники і головні спеціалісти садівничих господарств Автономної Республіки Крим (ПрАТ «Кримська фруктова компанія»), Вінницької (ФГ «Садок Поділля», ПП «Спринчан») та Миколаївської (ПрАТ «Богданівський плодорозсадник») областей.

Ретельно посортовані яблука у фірмі «Стрийно сад»

Згідно із запропонованою програмою, відбулося ознайомлення з сучасними плодовими садами відомої в Україні агрофірми «Зоря» на Рівненщині, польських спеціалізованих садівничих господарств «Lipnicki» та садівничого кооперативу «Stryjno Sad» поблизу Любліна, «Gabrysiak» в центральній Польщі, з високоякісним садивним матеріалом у плодових розсаднику «ARNO»,  машинами і механізмами у садівничому кооперативі «Agrosimex».

Януш Габрисяк демонструє формування так званого вікна в кроні яблуні
А тепер обрізує Ігор Кушнір, голова фермерського господарства «Садок Поділля»

Головною метою поїздки за кордон стало ознайомлення з широко розгорнутими експозиціями міжнародної виставки-ярмарку «Агротехніка садівництва» (Targi agrotechniki sadownictwa) й однойменної конференції у Варшаві. Невід’ємна частина програми з вивчення сучасних технологій зберігання та логістики садовини забезпечувалася в передових господарствах «Lipnicki» і «Gabrysiak» та в садівничому кооперативі «Stryjno Sad».

Головний агроном ПрАТ «Богданівський плодорозсадник» Валерій Курило коло сучасної розсадницької техніки в фірмі «АРНО»

Культурною частиною програми стали відвідини старого міста в польській столиці Варшаві.

За матеріалами Олександра Мельника,

завідувача кафедри плодівництва і виноградарства (фото автора)

Error