04.07.2013 5495

Щорічний традиційний огляд дослідів кафедр

У рамках Дня поля Уманського національного університету садівництва відбувся щорічний традиційний огляд дослідів кафедр, які виконують фундаментальні та прикладні дослідження агрономічного, природничого, екологічного спрямування згідно з науково-дослідною тематикою та програмами Уманського НУС.

В огляді дослідів взяли участь перший проректор, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Іван Мостов’як; проректор з наукової та інноваційної діяльності, доктор сільськогосподарських наук, професор Віктор Карпенко; завідувач кафедри загального землеробства, доктор сільськогосподарських наук, професор Володимир Єщенко; завідувач кафедри рослинництва, доктор сільськогосподарських наук, професор Олександр Зінченко; завідувач кафедри генетики, селекції рослин і біотехнології, доктор  сільськогосподарських наук, професор Федір Парій; завідувач кафедри захисту і карантину рослин, доктор сільськогосподарських наук, професор Юрій Яновський; завідувач кафедри плодівництва, доктор сільськогосподарських наук, професор Олександр Мельник; завідувач кафедри овочівництва, доктор сільськогосподарських наук, професор Олена Улянич; завідувач кафедри агрохімії і ґрунтознавства, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Володимир Невлад; завідувач кафедри садово-паркового господарства, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Валентин Поліщук; декан факультету агрономії Андрій Мартинюк; декан факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин Сергій Щетина; декан факультету лісового і садово-паркового господарства Олександр Заморський; декан інженерно-технологічного факультету Олександр Пушка, а також науково-педагогічні працівники, аспіранти та докторанти.

Під час демонстрації дослідів було проведено огляд дослідних ділянок овочевих та польових культур, ягідників, садів і селекційних посівів. У процесі огляду дослідів науковці доповіли про актуальність, новизну проведення досліджень, продемонстрували схеми закладання дослідів, агротехніку вирощування культур, відзначили основні показники, що вивчаються.

У результаті обговорення були висловлені пропозиції, побажання, критичні зауваження щодо покращення та удосконалення проведення досліджень виконавцями наукових робіт. Більшість дослідів отримали схвальні відгуки учасників. У цілому огляд дослідів Уманського НУС надав можливість презентувати широкому колу науковців технології, сорти, продукти та виробничі процеси.

Віктор Карпенко, доктор сільськогосподарських наук, професор,

проректор з наукової та інноваційної діяльності