02.10.2015 5256

Семінар-тренінг для викладачів «Навички ефективної комунікації викладача-профорієнтатора»

У рамках програми  семінару-тренінгу «Навички ефективної комунікації викладача-профорієнтатора» в Уманському НУС було проведене перше  тренінгове  заняття на тему «Довіра».

Програма семінару-тренінгу  є спільним проектом  психологічної служби університету та викладачів кафедри фізичного виховання і психолого-педагогічних наук.

Тренінг  проводили кандидат психологічних наук, доцент Лариса  Осадча та практичний психолог, профконсультант університету Галина Мінченко.

Основною метою першого тренінгового заняття  було формування  сприятливого психологічного  мікроклімату в тренінговій  групі; розширення можливостей установлення контакту в різних ситуаціях; формування почуття  довіри до себе  та інших людей через ігрові методи навчання; розширення діапазону творчих здібностей; згуртування групи.

Визначальною рисою тренінгу стала комунікативна складова шляхом залучення учасників тренінгу до обговорення важливих питань, пов'язаних з удосконаленням ефективного спілкування.

Практична сторона зустрічі торкнулася також  питань  формування почуття довіри до себе та до інших людей. Використовувались модельовані ситуації, психологічні вправи, які дали можливість отримати оцінку своєї моделі поведінки збоку, порівняти себе з оточенням і скоригувати своє спілкування в наступних ситуаціях.

Тренінг викликав неабияку цікавість серед викладачів-профорієнтаторів, пройшов в атмосфері психологічного балансу, емоційного комфорту, згуртованості і гармонійних відносин із навколишнім світом.

Галина Мінченко, практичний психолог