15.08.2014 5587

Садівники Уманського НУС на міжнародному семінарі «Технології виробництва і зберігання фруктів»

9 серпня 2014 року в м. Немирів Вінницької області відбувся 2-й міжнародний семінар «Технології виробництва і зберігання фруктів», проведений садівничим дорадником, випускником факультету плодоовочівництва і виноградарства Євгеном Найченком за участі кафедри плодівництва та виноградарства УНУС. Організатором семінару виступила польська компанія «Агрофреш»,  яка запроваджує технологію зберігання садовини з використанням інгібітора етилену «SmartFresh», та її дистриб’ютор в Україні –компанія «СВВ Трейдінг». Науковий супровід інноваційного проекту забезпечує кафедра плодівництва і виноградарства УНУС та створена на її базі міжкафедральна проблемно-пошукова науково-дослідна група «Післязбиральна обробка плодів інгібітором етилену».

Сесійну частину семінару відкрив дорадник Євген Найченко, випускник Уманського НУС

Було заслухано підготовлені компанією «Агрофреш» матеріали зі стану виробництва і сортименту яблук у світі (Адам Парадовські, Польща), доповіді з передових технологій виробництва плодів черешні й удобрення плодового саду (Мартин Песєвич, Польща).

Розглянуто вимоги супермаркетів до постачання плодів із садівничих господарств та запоруки успішної торгівлі фруктами (Адам Парадовські), особливості застосування регуляторів росту, зокрема гіберелінів (Джуліан Вард, Великобританія; Джованні Мігліо, Італія), підготовку врожаю до зберігання та облаштування фруктосховища-холодильника (Євген Найченко) й інші актуальні питання сучасного садівництва.

Виступає менеджер польської фірми «Агрофреш» Адам Парадовські
Виступає директор  англійської фірми «Fine Agrocemicals» Джуліан Вард
Виступає директор англійської фірми «Fine Agrocemicals» Джуліан Вард

Серед учасників семінару – переважно керівники і спеціалісти садівничих господарств України,  в яких запроваджено післязбиральну обробку плодів препаратом «SmartFresh» –інгібітором етилену 1-метилциклопропеном.

Підростає садівнича зміна – майбутні студенти УНУС: Сергій Чорний – голова фермерського господарства «Яніс,  філії кафедри плодівництва і виноградарства УНУС із сином Ярославом
Підростає садівнича зміна – майбутні студенти УНУС: Сергій Чорний – голова фермерського господарства «Яніс, філії кафедри плодівництва і виноградарства УНУС із сином Ярославом

Результати дисертаційних досліджень із застосування інгібітора етилену «Смарт Фреш» для зберігання плодів доповіли викладачі УНУС Ольга Дрозд і Віталій Пиркало, науковий співробітник Ігор Мельник та аспіранти кафедри плодівництва і виноградарства Леонід Ременюк і Людмила Худік, а результати агротехнічних досліджень в саду і плодовому розсаднику висвітлили випускники аспірантури університету Макар Терещенко, Андрій Чаплоуцький та Ольга Шарапанюк. Про напрямки сучасних досліджень кафедри плодівництва і виноградарства та перспективи практичного впровадження їх результатів розповів професор Олександр Мельник.

Під час практичної частини учасники семінару оглянули закладений за новітньою технологією поблизу Немирова 100-гектарний яблуневий сад фірми «Органікс» із накриттям протиградовою сіткою, який у третьому році після садіння щедро плодоносить.

Присутні на семінарі садівники мали нагоду придбати садівничу літературу та часопис «Новини садівництва», який видається за участі кафедри плодівництва і виноградарства УНУС.

Ольга Дрозд презентує садівничу літературу і журнал «Новини садівництва»

Успіху цього та подібних йому садівничих семінарів за участі науковців і випускників Уманського НУС сприяє вибір актуальної для виробництва тематики, її висвітлення провідними вітчизняними і закордонними фахівцями, а також виконання кафедрою плодівництва і виноградарства досліджень за запитами передового виробництва. Ця невід’ємна ланка профорієнтаційної роботи та університетського навчального процесу є складовою забезпечення садівничої галузі висококваліфікованими кадрами.

Делегація Уманського НУС на семінарі в Немирові (зліва-направо): випускник аспірантури Макар Терещенко, науковий співробітник Ігор Мельник, викладач Ольга Дрозд, випускник аспірантіри Ольга Шарапанюк, професор Олександр Мельник, аспірант Леонід Ременюк, викладач Віталій Пиркало, аспірантка Людмила Худік та випускник аспірантури Андрій Чаплоуцький.

Олександр Мельник, завідувач кафедри

плодівництва і виноградарства (фото автора)