22.11.2018 4878

Роль служб зайнятості у протидії українській трудовій міграції

Враховуючи несприятливу демографічну ситуацію, стрімке старіння населення та невідворотний у недалекому майбутньому дефіцит робочої сили, не можна нехтувати вкрай важливим для України міграційним питанням. Адже, на жаль, негативних наслідків від трудової міграції більше ніж позитивних. І найкращою міграційною політикою є, як відомо, успішна соціальна й економічна політика. Тож без покращення економічної ситуації та підвищення рівня життя людей протидіяти відпливу населення за кордон неможливо.

Саме на цьому наголошував на зустрічі зі студентами Уманського національного університету садівництва начальник Уманської філії Черкаського обласного центру зайнятості Василь Скрипник. Адже, попри те, що кількість безробітних в Уманському районі зменшується, міграційні процеси в останні роки активізувалися.

Роль служб зайнятості у протидії українській трудовій міграції

Василь Федорович привів цікаві фактичні та статистичні дані щодо процесів, які відбуваються у сфері оплати праці в Уманському районі й у соціальному житті сіл Уманщини. Він підкреслив, що органам місцевого самоврядування необхідно розробити програми сприяння поверненню та реінтеграції мігрантів з фокусом на вразливі категорії осіб, передбачити в них комплекс заходів, спрямованих на заохочення створення мігрантами нових робочих місць із використанням зароблених за кордоном коштів.

Роль служб зайнятості у протидії українській трудовій міграції

Студенти одержали вичерпні відповіді на поставлені гостю питання. У свою чергу, Василь Федорович пригадав роки навчання в нашому навчальному закладі і побажав сьогоднішнім студентам з натхненням оволодіти знаннями і в майбутньому підтримувати звязки з центром зайнятості в ролі роботодавців.

Євгенія Удачна, Ольга Черниш, студентки 11 к-е групи