11.02.2016 6123

Професія людей життя

З історії професій

Садівництво та виноградарство – традиційні галузі сільського господарства, які зародились на території нашої держави ще за часів Київської Русі. Проте своїм корінням вони сягають у глибоку давнину, адже виноградна лоза ще у давніх міфах і легендах символізувала життя, а яблуко, символ українського садівництва, вже протягом багатьох століть незмінно вважається символом здоров’я.

Закладення нового яблуневого саду
В Уманському НУС проведено щорічний конкурс окулірувальників ім. О. С. Андрієнка
Практичне заняття в плодовому розсаднику Уманського НУС

Садівник

Нині дуже популярним професійним напрямом є садівництво. Історія закладки та вирощування плодових і ягідних культур, вміле та вдале застосування складних агроекологічних прийомів і практик, науково обґрунтований підбір рослин, що мають найкращі перспективи плодоношення у визначених кліматичних зонах і поясах – все це знання і навички, якими досконало володіє садівник. А тому й винагороджується ця праця відповідно: середня заробітна плата садівників у грудні 2015 року складала від 7 000 грн.

Огляд дослідів із садівничої тематики «День саду УНУС»

Виноградар

Особливостям попереднього обрізування винограду навчає доцент Віталій Манзій
Багатьом хочеться мати професію, яка приноситиме прибуток і задоволення. Вирощування винограду стає все популярнішим: зміна кліматичних умов, виведення нових сортів, – все це спонукає до розвитку виноградарства майже у всіх регіонах країни.

Виростити виноград не так і складно – його просто потрібно любити. І це доводять студенти, які зрощують виноград в Уманському національному університеті садівництва. Великоягідні, високоурожайні, молоді сорти незвичайної краси радують своїми плодами кожного року.

На сьогодні професія виноградар є однією з найцікавіших і найперспективніших. Середня заробітна плата знавця цієї професії складає 6 000 грн за даними сайту Rabota.

Де здобути освіту?

Необхідні знання та навички ви зможете здобути, отримавши професію садівника-виноградаря в Уманському національному університеті садівництва, за спеціальністю «Садівництво і виноградарство».

Інноваційні технології в навчальному процесі з садівництва
Експозиція кафедри плодівництва і виноградарства на Дні міста