Повідомити про новину

Посвята першокурсників у студенти в Уманському НУС

Доброю традицією для Уманського національного університету садівництва є проведення Дня знань та урочистої посвяти в студенти. Це свято всієї університетської родини, яка кожного року поповнюється новим поколінням студентів. На центральному майдані університетського містечка працюють виставки кафедр і факультетів університету, звучить розважальна музика, святково прикрашена трибуна, стурбовані обличчя першокурсників та їх батьків, заклопотані викладачі – все нагадує про те, що вже прийшла осінь, яка кличе  вчорашніх абітурієнтів за студентські лави.


На  трибуну урочисто піднімаються ректор університету та почесні гості: заступник директора департаменту правової та законопроектної роботи Мінагрополітики України Микола Миколюк, міський голова м. Умань Юрій Бодров, перший заступник голови Уманської районної держадміністрації Олег Кожем’як, голова Уманської районної ради Сергій Кулібаба, директор товариства з обмеженою відповідальністю «АгроРось», депутат Черкаської обласної ради Петро Євич, генеральний директор приватного акціонерного товариства «Уманьферммаш», депутат Черкаської обласної ради Анатолій Ліпкан, генеральний директор аграрного холдингу «АгроЗлатодар», депутат Черкаської обласної ради Володимир Лук’янець, голова правління відкритого акціонерного товариства «Уманьгаз», депутат Черкаської обласної ради Володимир Мельник, директор національного дендропарку «Софіївка» НАН України Іван Косенко, директор державного підприємства «Родниківка», депутат Уманської районної ради Сергій Войченко та керівник делегації Державної Вищої професійної школи м. Плоцьк, Польща, Ельжбета Ромішевська.Під звуки маршу до центральної площі підходять колони першокурсників на чолі з деканами та їх заступниками, які впродовж навчання в університеті стануть для студентів добрими наставниками.

Звучить Державний Гімн України, відбувається урочисте внесення прапора університету.

Гучними оплесками зустрічають присутні корифеїв науки, мудрих наставників студентства – професорів університету.

Сердечно привітала зі святом та побажала добра, благополуччя, нових успіхів та творчих звершень всім присутнім і студентам-першокурсникам  ректор університету, доктор економічних наук, професор Олена Непочатенко: «Дорогі першокурсники! Сьогодні ви стали частиною єдиної університетської родини. Переконана, що ви з легкістю подолаєте всі перешкоди і будете з гідністю нести звання студента Уманського національного університету садівництва. Перед вами, дорогі першокурсники, стоїть почесний обов’язок примножувати багаті і славні освітні, наукові та творчі традиції університету своїми успіхами, досягненнями і перемогами».

Олена Олександрівна звернулася із привітаннями і до батьків першокурсників: «Ми розуміємо, що сьогодні ви віддаєте в наші руки найдорожче – своїх дітей. Запевняємо вас, що ми всім колективом будемо намагатися не лише підтримати, а й примножити те добре начало, яке було закладено вами у їхні душі і серця. Від імені колективу університету хочу побажати вам, дорогі батьки, міцного здоров’я, наснаги та віри в світле майбутнє ваших дітей і нашої країни!»

Ректор університету Олена Непочатенко зі святом також привітала професорсько-викладацький колектив університету, подякувала колегам за нелегку працю, вміння, терпіння, які вони вкладають у свою справу, та побажала міцного здоров’я, родинного тепла і затишку, а також нових трудових і наукових звершень на благо рідного університету й України.

Привітання зі святом також лунали з уст шанованих гостей, які приїхали, щоб вшанувати почесну працю аграріїв та привітати студентів-першокурсників, які в майбутньому продовжуватимуть благородну справу своїх попередників.

Заступник директора департаменту правової та законопроектної роботи Мінагрополітики України Микола Миколюк вручив найкращим співробітникам університету почесні нагороди: подякою Міністерства аграрної політики та продовольства України  за досягнуті успіхи в організації навчально-виховного процесу, впровадження сучасних методів навчання, виховання студентської молоді, вагомий внесок у створення науково-методичного забезпечення підготовки фахівців для агропромислового розвитку та плідну співпрацю нагороджена Світлана Каленська, начальник юридичного відділу;

Почесною грамотою Міністерства аграрної політики та продовольства України за багаторічну плідну науково-педагогічну діяльність, професійну майстерність, вагомий особистий внесок у розвиток аграрної освіти та з нагоди Дня знань нагороджено доцента кафедри обліку і аудиту, кандидата економічних наук Наталію Іванову, старшого викладача кафедри генетики, селекції рослин та біотехнології,  кандидата сільськогосподарських наук Олександра Сержука та доцента кафедри овочівництва, кандидата сільськогосподарських наук Галину Слободяник; дипломи  І ступеня Міністерства аграрної політики та продовольства отримали переможці регіонального етапу Всеукраїнського фестивалю «Софіївські зорі» народний самодіяльний ансамбль пісні і танцю «Хлібодари» ( художній керівник Світлана Берднікова), народний самодіяльний ансамбль танцю «Нивка» (художній керівник Наталія Шаповаленко) та народний самодіяльний жіночий вокальний ансамбль «Криниченька» (художній керівник Наталія Браславська); у змаганнях з важкої атлетики серед чоловіків за програмою XI Універсіади України 2013 року дипломом ІІ ступеня  нагороджений студент Дмитро Буняк, дипломом ІІІ ступеня – учасниця  XI Універсіади України з дзюдо студентка Яна Прищепа.


Свято не обійшлося без цінних подарунків: генеральний директор ПАТ «Уманьферммаш», депутат Черкаської обласної ради Анатолій Ліпкан подарував мульчувач для обробітку грунту вартістю 57 тисяч гривень.


Кульмінаційним моментом свята стало вручення першокурсникам деканами факультетів та їхніми заступниками символічних студентських квитків та залікових книжок.Хлібом-сіллю привітав гостей та учасників свята багаторазовий переможець всеукраїнських фестивалів та конкурсів народний самодіяльний  ансамбль танцю «Нивка», виконавши хореографічну композицію «Привітальна», та учасники вокальних колективів Дар’я Приходько і Олександр Гончаренко.


Із благословенням на відмінне навчання та добрі справи до великої студентської родини звернувся настоятель Свято-Троїцької православної церкви протоієрей отець Олександр.

У цей урочистий святковий день вся університетська родина радо приймає у свої ряди  першокурсників:  

Нехай граніт науки вам твердим не буде

У стінах дружньої студентської родини.

 А головне – нехай хороші люди

 Поповнять кадри нашої країни.

І щоб пишалась вами мила Україна,

І щоб дививсь з дніпрових круч Тарас,

І щоб гордились за доньку і сина,

І щоб не соромно їм було за всіх нас.

Свято підійшло до завершення… Попереду – лише наполеглива праця та перемоги, адже кожен студент і викладач з гордістю та гідністю несе високе звання представника дружньої родини Уманського національного університету садівництва!            


Прес-центр університету

Переглядів - 3990

top