Повідомити про новину

Огляд дослідів із садівничої тематики «День саду УНУС»

10 вересня в Уманському національному університеті садівництва відбувся огляд дослідів із садівничої тематики «День саду УНУС», у рамках якого демонструвалися наукові здобутки провідних кафедр, що виконують фундаментальні та прикладні дослідження з плодівництва, виноградарства, розсадництва, ягідництва, технології переробки та зберігання плодово-ягідної сировини й ін.


Першою продемонструвала свої наукові дослідження кафедра технології зберігання і переробки плодів та овочів, тематика якої входить в програму УНУС 0101U004498 «Розробка сучасних конкурентоспроможних технологій виробництва харчових продуктів рослинного походження». У процесі огляду науковці кафедри презентували зразки консервованої продукції, плодово-ягідних вин, що виробляються із сировини, вирощеної в ННВВ УНУС, та є високо оціненими на Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах. Кафедрі по праву є чим пишатися, адже лабораторію для технічної переробки плодів і овочів в Уманському училищі землеробства і садівництва було відкрито ще в 1895 р. і їй у цому році виповнюється 120 років!


У подальшому були оглянуті досліди найстарішої в Україні кафедри плодівництва і виноградарства, яка бере свої витоки ще від «Школи садівництва» 1842р. Дослідження кафедри виконуються за університетськими програмами 0101U004495 «Оптимальне використання природного і ресурсного потенціалу агроекосистем Правобережного Лісостепу України» та 0111U001928 «Удосконалення існуючих і розробка нових технологій вирощування садивного матеріалу, плодів, ягід та винограду в Правобережному Лісостепу України». Науковцями кафедри були продемонстровані досліди з утримання ґрунту в садах, схем садіння, сорто-підщепних комбінацій, інтродукції новітніх сортів, вирощування садивного матеріалу, сортименту і технологій вирощування винограду, формування крони Бі-баум, способів та строків обрізування крони, технологій вирощування суниці, зберігання плодів із використанням інгібіторів етилену та єдиний в Україні – дослід з використанням градобійної сітки. У процесі огляду дослідів науковці доповіли про актуальність, новизну проведення досліджень, продемонстрували агротехніку вирощування, відзначили основні показники, що вивчаються.


Кафедра лісового господарства продемонструвала дослідження з «Вивчення режиму зрошення та водного балансу інтенсивних насаджень яблуні у садівництві Центрального Лісостепу України» .


Кафедра загального землеробства представила широкому загалу довготривалий стаціонарний дослід з системами удобрення яблуневого саду, що започаткований ще в 1931 році відомим ученим у галузі землеробства, зокрема садового, професором С.С. Рубіним. Дослід за Постановою Кабінету Міністрів України від 5 грудня 2007 року № 1103-р включено до Державного реєстру наукових об’єктів, що становлять національне надбання України, як «Унікальна дослідницька агроекосистема яблуневого саду Уманського національного університету садівництва».


Кафедра захисту і карантину рослин доповіла про досліди з «Вивчення шкідливого ентомокомплексу яблуні та заходи обмеження його чисельності в промислових насадженнях  Лісостепу України».

У результаті обговорень були висловлені критичні зауваження щодо покращення та удосконалення проведення науковцями досліджень із садівничої тематики, пропозиції та побажання.

Віктор Карпенко, проректор з наукової та інноваційної діяльності

доктор сільськогосподарських наук, професор

Переглядів - 2282

top