19.10.2017 5026

Нові партнери Уманського НУС в харчовій та переробній промисловості

18 жовтня в конференц-залі Уманського національного університету садівництва відбулася зустріч професорсько-викладацького складу університету з представниками компанії «Бухер» та корпорації «VOG Products».

На зустрічі були присутні високоповажні гості: академік НААН, директор ІСО – Павло Гайдуцький, доктор технічних наук, керівник компанії «БухерУніпектин АГ» яка входить до концерну «Бухер», Швейцарія – Гармут Гаферланд, президент корпорації «VOG Products» та найбільшого в Європі кооперативу «VOG», м. Ляйферс, АР «Південна Тіроль», Італія – Франц Вареско, представник компанії «Бухер» в Україні, Білорусі, Молдові і на Кавказі (організація продажу та обслуговування, обладнання компанії «Бухер»  – Григорій Кафльовський.

Зустріч розпочала ректор університету Олена Непочатенко, яка розповіла про університет, інтереси та можливості співпраці з іноземними партнерами. У своїй доповіді вона зазначила, що пріоритетним напрямом розвитку університету є впровадження високоінтенсивних технологій та досягнень сучасної світової науки у садівництво. Розвиток новітніх інтенсивних технологій в садівництві потребують поєднання зусиль університетської науки, аграрних компаній, державних структур та використання міжнародного досвіду в цьому напрямку.

Нові партнери Уманського НУС в харчовій та переробній промисловості

Керівник компанії «БухерУніпектин АГ» Гармут Гаферланд, який також є співзасновником «Світової асоціації фруктопереробників» розповів про свою компанію та окреслив перспективи співпраці з університетом.

«БухерУніпектин АГ» провідна в світі фірма з виробництва обладнання для харчової промисловості: всесвітньо відомі гідравлічні преси для фруктових і овочевих соків, випарні установки для їх уварювання та концентрації, дробарки, ультрафіційні установки для освітлення та комплектні лінії, які успішно працюють в країнах усього світу. Компанія «Бухер» має підприємства в Китаї, Новій Зеландії і Швейцарії та представництва в Росії, Польщі і Україні. В Україні обладнання від «Бухер» представлено в Умані, Кам'янець-Подільському, Львові, Хмельницькій, Тернопільській, Закарпатській, Черкаській, Запорізькій, Чернівецькій, Дніпропетровській та Вінницькій областях.

Президент корпорації «VOG Products» Франц Вареско, розповів як він пройшов шлях від фермера до президента найбільшого в Європі кооперативу «VOG» з чисельністю 13 500 фермерів. Сьогодні кооперативу вже 50 років, з яких 25 років його очолює Франц Вареско. Потужність корпорації – переробка 4000 тонн яблук і 1000 тонн кісточкових в день.

Нові партнери Уманського НУС в харчовій та переробній промисловості

Як зазначили представники провідних компаній студенти, що навчаються в Уманському НУС, користуються величезним попитом та є конкурентоспроможними як на українському так і європейському ринку праці, оскільки вони вивчають всі технологічні процеси від посадки саджанця до переробки фруктів на сік.

В процесі зустрічі визначено основні напрями співпраці з Уманським НУС, а саме: проведення науково-практичних конференції за участю італійських та українських фахівців; з науковцями та дослідниками у вирощуванні нових сортів яблук; зі студентами – організація практичного навчання в Італії та проходження практики на час обрізки дерев; у проходженні навчання та практики студентів і викладачів на підприємствах компаній на посадах технологів, лаборантів, інженерів та механіків харчової промисловості.