30.10.2012 5535

Триває навчання сільських і селищних голів в університеті (18.10.2012)

18 жовтня 2012 р. Інститут післядипломної освіти та дорадництва у черговий раз зустрічав гостей. 70 представників органів місцевого самоврядування сільських громад з Кіровоградської та Черкаської областей взяли участь у навчальному семінарі. Серед них - 16 сільських і селищних голів з Компаніївського району, 22 - із Корсунь-Шевченківського та 32 - із Жашківського районів.

Триває навчання сільських і селищних голів в університеті (18.10.2012)

Основна мета запланованого заходу полягала у підвищенні рівня знань слухачів з таких актуальних питань як:

• створення і функціонування сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів;
  • перспективи розвитку сільськогосподарського дорадництва;
  • діяльність інформаційно-консультаційних центрів Мінагрополітики України й Інституту післядипломної освіти та дорадництва;
  • функціонування Черкаської обласної сільськогосподарської дорадчої служби та види надання соціально-спрямованих дорадчих послуг;
  • проведення паспортизації сільських населених пунктів;
  • порядок оформлення документів для одержання дотацій за вирощування молодняку ВРХ тощо.

Для кожного окремо взятого семінару програма його проведення змінюється в залежності від потреб цільової аудиторії у вирішенні тих чи інших проблемних питань. Сільські та селищні голови разом з представниками юридичного відділу університету активно обговорювали актуальні питання чинного законодавства, які виникають у процесі повсякденної роботи у територіальних громадах.

Триває навчання сільських і селищних голів в університеті (18.10.2012)

Учасників семінару зацікавили деталі механізму залучення інвестицій у соціально-економічний розвиток сільських територій, у тому числі шляхи одержання грантів від проектів міжнародної технічної допомоги для створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів на умовах співфінансування. У цьому відношенні фахівці університету мають змогу допомогти адміністраціям новостворених організацій у написанні бізнес-планів, підготовці документів для участі у конкурсах на отримання грантів, навчанні та підвищенні кваліфікації трудових колективів. Крім того, сформовані з дорадників робочі групи зможуть виїжджати безпосередньо у сільську місцевість та надавати практичну допомогу її мешканцям у вирішенні проблем.

В Уманському національному університеті садівництва нещодавно був створений Міжрегіональний навчально-практичний центр розвитку сільських територій. А тому започатковані ще з минулого року навчання сільських та селищних голів Кіровоградської і Черкаської областей відтепер будуть проводитись постійно.