22.10.2014 6392

Практика з розсадництва (викопування саджанців) в Уманському національному університеті садівництва

Чи не найважливішим у якості підготовки фахівців із садівництва і розсадництва в Уманському НУС є практичне закріплення здобутих теоретичних навичок у виробничих умовах під час виконання як окремо взятих технологічних операцій так і технології в цілому. Завдяки поєднанню теорії з практикою зростає зацікавленість студентів у навчанні, підвищується цінність садівника – випускника Уманського НУС.

Студенти 31-П, 32-П та 31-Зр під час викопування саджанців в плодовому розсаднику ННВВ

Традиційно саджанці у плодовому розсаднику ННВВ Уманського національного університету садівництва вирощуються силами студентів у повному виробничому циклі: від вирощування підщеп і закладання чергового поля до викопування і зберігання у сховищі. Адже одним із предметів, який вони вивчають як майбутні висококваліфіковані фахівці у садівничій сфері, є «Розсадництво».

20–22 жовтня 2014 р. бакалаври третього курсу факультету плодоовочівництва, екології і захисту рослин Уманського НУС, які навчаються за спеціальністю «Плодоовочівництво і виноградарство» та "Захист рослин" практикувалися на викопуванні саджанців плодових культур.

У рамках навчальної практики студенти мають змогу закріпити теоретичні знання та під час безпосередньої участі у процесі викопування однорічних саджанців: на дефоліації, вибиранні саджанців за викопувальним агрегатом, етикетуванні, сортуванні, пакуванні, транспортуванні, укладанні саджанців на зберігання, обліку садивного матеріалу, розкладанні отруєних принад від гризунів у спеціальному сховищі.

Дефоліація саджанців
Вибирання саджанців за викопувальним агрегатом
Техніку вибирання однорічних саджанців яблуні після викопувального агрегату демонструє старший викладач Роман Буцик
Тонкощам сортування однорічних саджанців яблуні навчає ведучий викладач навчального курсу "Розсадництво" доцент Володимир Майборода
Студенти 32-П і 31-Зр на пакування і етикетуванні саджанців
Завантажування саджанців на тракторний причеп для транспортування до місця зберігання

Практичне закріплення технології вирощування садивного матеріалу підвищує активність студентів, розкриває їх здібності до практичної реалізації набутих в університеті знань, покращує вміння спілкуватися, працювати в команді та приймати рішення.

А спробувати себе в якості ланкового серед одногрупників – ще одна прекрасна можливість для реалізації студента як майбутнього керівника підрозділу, державного підприємства чи власного господарства.

Також читайте: "Практика з розсадництва (окулірування) в Уманському національному університеті садівництва"

Володимир Майбородадоцент кафедри плодівництва та виноградарства

(фото автора)