22.11.2013 5066

Науковий гурток кафедри фінансів і кредиту

20 листопада на базі кафедри фінансів і кредиту та науково-дослідної лабораторії кафедри «СОЦІАЛЬНІ ІНІЦІАТИВИ» проведено засідання студентського наукового гуртка на тему: «Розвиток агрострахування в Україні».

Сучасний стан розвитку страхування сільськогосподарської продукції не відповідає своєму основному завданню – управляти ризиками в аграрному секторі для забезпечення стабільності сільськогосподарського виробництва. Так, в сільському господарстві страхується до 5% ризиків, тоді як у більшості розвинутих країн цей показник досягає 70-80%. При цьому, на території України втрати врожайності від несприятливих погодних умов в окремі роки можуть  сягати 45-50%.

Викладач кафедри к.е.н., ст. викладач Улянич Ю.В. доповідає про світовий досвід в галузі страхування

Вирощування сільгоспкультур – справа нелегка та ризикова, адже занадто багато факторів впливає на якість майбутнього врожаю. Традиційно страхові ризики поділяють на зимові та літні. Найбільше потерпають від несприятливих погодних умов, а тому і страхують їх найчастіше, такі озимі культури як пшениця (62%), ріпак (24%), ячмінь (13%) і жито (1%). Із весняних – цукрові буряки (29%), пшениця озима (35%), соняшник (11%), ячмінь ярий (6%) та ріпак озимий (5%).

Науковий гурток кафедри фінансів і кредиту

Подальшому розвитку агрострахуванню має сприяти впровадження стандартних страхових продуктів всіма страховими компаніями, які працюють на ринку агрострахування. Перевагами вказаних продуктів є можливість отримати відшкодування у випадку, якщо загинуло не все поле, а лише його частина, вибір аграріями рівня страхового покриття, періоду страхування (не повний цикл виробництва) та недопустимість зміни умов договору страховими компаніями.

Науковий гурток кафедри фінансів і кредиту

В обговорені перспектив розвитку агрострахування України активну участь взяли студенти кафедри, запропонувавши в подальшому залучати зарубіжний досвід побудови ринку агрострахування за умови попередньої його адаптації до базового досвіду здійснення страхування в Україні.

Юлія Улянич,

керівник студентського наукового гуртка кафедри фінансів і кредиту