21.06.2018 5719

На спомин поетів здійснена мрія

«Земля просто неба» – це не лише слова та назва збірки, це музика, якою пронизані твори відомих у минулому столітті талановитих поетів Уманщини Володимира Задорожного та Всеволода Піотровського. Незаслужено забуті, вони так і не змогли опублікувати власні збірки, а тому сьогоднішній день є переможним, знаменним і пам’ятним не лише для авторів, адже вкотре нагадав присутнім студентам, викладачам та гостям Уманського національного університету садівництва про «святе покликання митця доводити, що світ створений для краси, добра і світла, а найвищий вимір людської гідності оцінюється через призму совісті» (зі збірки – Валентина Козицька.)

Книга присвячується 100-річчю газети «Уманська зоря», на сторінках якої розпочався творчий шлях поетів. Володимир Задорожний та Всеволод Піотровський довгі роки відвідували літоб’єднання при ній, публікували в ній свої вірші.

Гарна, тепла зустріч світлих людей, об’єднаних розумінням необхідності такої великої доброї справи – нести високе мистецтво, любов до рідного слова та землі в маси, зустрілися в конференц-залі Уманського НУС.

Презентацію було проведено за ініціативи працівників Наукової бібліотеки УНУС, людей не байдужих до творчості митців, з якими в минулому доля неодноразово їх зводила та давала можливість з насолодою поринути у захопливий світ творчого доробку поетів.

На спомин поетів здійснена мрія

Наталія Михайлова, провідний бібліотекар Наукової бібліотеки УНУС, відкривши презентацію, привітала всіх присутніх і запрошених, зокрема: упорядника і редактора збірки, заслужену журналістку України Валентину Козицьку; Ніну Михайлову –  голову літературного об’єднання ЛІТО; Жанну Лозінську – заступника міського голови м. Умань; голову Уманської районної ради Оксану Супрунець; представника видавничо-поліграфічного центру «Візаві» Юлію Маняк; студентів і викладачів університету. Також Наталія Василівна подякувавши всім за співпрацю та діяльність, яка дала змогу побачити світ такій гарній книзі.

На спомин поетів здійснена мрія

Учасники мали чудову нагоду доторкнутися до прекрасного – творчості, яка є актуальною й нині, глибинний зміст якої вражає душу та заворожує серця своєю відвертістю та духовністю. Працівники, студенти, викладачі читали вірші зі збірки, а вони лунали немов пісня, і музика їх осідала в пам’яті, як щось чарівне та прекрасне. Тож відчуття присутності душ авторів цих стрічок не залишало кожного, хто був в залі, споглядаючи моменти здійснення бажань, на жаль, покійних великих поетів нашої землі Володимира Задорожного та Всеволода Піотровського.

То душа народу –

Рідна мова.

Бурею злютоване слівце –

Мова хінді,

Руська

Чи Молдови,

Українська…

Зрозуміло це.

Говоріть, якою тільки змога.

Лиш – не плюйте

Матері