05.03.2013 5877

На морському узбережжі пройшов тур змагань Аграрної ліги КВН

Щоб зрозуміти унікальність змагань, про які буде йти мова, треба на мить задуматися і уявити собі їх ідею, формат і традиційність проведення. Об’єднані одним «корінням» отримання освіти, всі команди КВН, що представляють аграрні ВНЗ України, щороку кілька разів збираються на свої турніри, щоб виявити у своєму студентському середовищі найвеселіших і найкмітливіших.

На морському узбережжі пройшов тур змагань Аграрної ліги КВН

Зібравшись вперше у Львові на «одноразовий» фестиваль ще в 2006 році, команди поклали «першу цеглину у стіну» цікавого проекту, що має назву Аграрна ліга КВН України. З самого початку КВН майбутніх аграріїв отримав собі відповідальних і дбайливих «хрещених» у особі Міністерства аграрної політики і продовольства України та Асоціації «КВН України». З тих (вже досить давніх) часів і продовжується боротьба між цими профільними ВНЗ на ниві гумору. А кого не вразив цей пафосний вступ статі, я спробую переконати конкретними рядками спогадів із поважного минулого Аграрної ліги.

На морському узбережжі пройшов тур змагань Аграрної ліги КВН

З 26 по 28 лютого на базі Одеського державного аграрного університету відбувся 2-й тур сезону 2012-2013 рр. Ігри ще не розпочалися, а Аграрна ліга вже встановила свій новий рекорд! В цьому сезоні кількість команд-учасниць вже сягнула цифри 25! Це на дві більше, ніж у рекордного до цих пір 2010 року. Але, зазвичай, дивують не рекорди і не цифри статистики, а та гостинність і щирість, з якою у різних аграрних ВНЗ країни зустрічають своїх колег з інших міст. Можливо, це одна із головних «родзинок» існування і розвитку цього вдалого проекту. Звичайно, що і студенти не лише грають між собою у КВН, а ще й «обмінюються візитками» своїх Альма-матер, роблять їм рекламу і з задоволенням знайомляться з географією і культурною спадщиною держави.

Уманський національний університет садівництва представляла команда КВН «Хата на Маямі», яка гідно здобула путівку в фінал Аграрної ліги КВН. Виступ команди був відзначений організаторами ліги як один із найкращих, і команду Уманського НУС запрошено до участі у іграх Асоціації КВН України.

На морському узбережжі пройшов тур змагань Аграрної ліги КВН

Приємно відзначити, що всі команди порадували глядачів в переповненому залі ОДАУ. Місцеві студенти стали свідками цікавих і безкомпромісних ігор, а інтрига в них не поступалася детективним романам Агати Крісті. Не легко було працювати журі, яке цього дня було представлене у такому складі:

– голова Об’єднаної ради студентського самоврядування вищих навчальних закладів Міністерства аграрної політики та продовольства України Тетяна Бардіна;

– керівник кабінету Державної установи «Науково-методичний центр аграрної освіти» Міністерства аграрної політики та продовольства України Ірина Лепеха;

– головний редактор Асоціації «КВН України» Ігор Урбанський;

– виконавчий директор Асоціації «КВН України» Володимир Виговський;

– капітан команд ДПІ, ДРІМ ТІМ, збірної СНД, президент Асоціації «КВН України», професор Михайло Агранат.

Варто зазначити, що у більшості команд триває зміна складу, але присутність «необстріляної» молоді майже не позначилася на якості гри і підготовлених командами програм. Попередня цілеспрямована і кропітка робота з редакторською групою АКУ та бажання молоді постійного вдосконалення зробили рівень туру досить привабливим і перспективним. Лишається дочекатися фінального туру, коли влітку всі команди зроблять останній крок до одного з трьох почесних трофеїв Аграрної ліги.

На морському узбережжі пройшов тур змагань Аграрної ліги КВН

Аграрна ліга бере перерву, а вже через три місяці ми знову зустрінемося з творчою талановитою молоддю, яка так впевнено і весело несе країною прапор КВН. Рух команд аграрних ВНЗ набирає нових і нових обертів, і можна сміливо сказати, що все найцікавіше на нас чекатиме попереду.

Команда КВН щиро вдячна керівництву університету за всебічну підтримку.

Олександр Цикалюк,

капітан команди КВН Уманського НУС