22.11.2013 5803

На кафедрі економіки відкрито науково-дослідну лабораторію «Інноваційно-інвестиційний розвиток АПК»

20 листопада кафедра економіки факультету економіки і підприємництва Уманського національного університету садівництва святкувала визначну подію – відкриття науково-дослідної лабораторії «Інноваційно-інвестиційний розвиток АПК».

Діяльність сучасного народного господарства неможливо уявити без впровадження у виробництво наукових досягнень й інноваційних розробок. Проте особливо гостро це питання стоїть перед агропромисловим комплексом України – провідним сектором господарювання національної економіки.

Приміщення лабораторії прикрашають портрети відомих вчених-економістів. На стендах – наукові розробки членів кафедри з питань інноваційних технологій в садівництві та стратегії розвитку галузі тваринництва.

Честь урочистого відкриття лабораторії була надана першому проректору, кандидату сільськогосподарських наук, доценту Івану Мостов’яку та декану факультету економіки і підприємництва, доктору економічних наук, професору Юлії Нестерчук.

Із вступним словом до присутніх звернувся проректор з наукової та інноваційної діяльності, доктор сільськогосподарських наук, професор Віктор Карпенко, який наголосив на необхідності відкриття лабораторії саме такого профілюючого типу та побажав представникам кафедри плідної роботи, генерації прогресивних наукових ідей і розробок перспективних інновацій.

До присутніх звернувся ведучий заходу завідувач кафедри економіки, кандидат економічних професор Дмитро Семенда. Він окреслив сучасні проблеми аграрного сектору та зосередив увагу присутніх на необхідності втілення інновацій у практичну діяльність сільськогосподарських підприємств та їх позитивному впливі на підвищення ефективності аграрного товаровиробництва. «Серед пріоритетних завдань лабораторії – виходити з молодими науковцями на новий щабель сільськогосподарського виробництва; прерогативою нашої діяльності є пропагування системи органічного землеробства, садівництва, тваринництва».

Особливу увагу було приділено практичній реалізації наукових розробок кафедри. Серед філіалів кафедри на виробництві – фермерське господарство «Агрофірма «Базис» Уманського району Черкаської області, Уманський теплично-овочевий комбінат, ДП «Ілліч-Агро» м. Умань Уманського району Черкаської області, ТОВ «Берестівець» Уманського району Черкаської області.

Із вітальним словом до учасників заходу звернувся директор фермерського господарства «Агрофірма «Базис» Володимир Осадчий – випускник Уманського сільськогосподарського інституту, успішний фермер, активний учасник художньої самодіяльності та спортивного життя регіону. У своїй доповіді «Ефективне сільськогосподарське виробництво – основа розвитку сільських територій» він детально розповів про умови й особливості діяльності сучасного фермерського господарства, переваги і недоліки в сучасних нормативно-правових умовах забезпечення діяльності підприємств. «Серед соціальних проектів, які реалізувалися за сприяння ФГ «АФ «Базис» – ремонт Будинку культури в с. Кочубіївка, будівництво стадіону в с. Городецьке, ремонт школи з добудовою спортзалу в с. Кочубіївка», – зазначив директор господарства.

Серед пріоритетних складових підвищення рівня розвитку сільських територій Володимир Осадчий назвав оптимізацію нормативно-правової бази ведення бізнесу та вивчення зарубіжного досвіду ведення господарства, яке дозволяє підвищити ефективність виробництва, забезпеченість населення робочими місцями, зростання доходів як підприємства, так і громадян.

На завершення урочистого відкриття ведучий Дмитро Семенда подякував Володимиру Осадчому за змістовну й пізнавальну доповідь, а присутнім – за виявлений інтерес.

Бажаємо новій лабораторії цікавих наукових розробок й інноваційних проектів, які знайдуть якнайшвидше втілення у виробничому процесі та сприятимуть зростанню рівня розвитку сільських територій України!

Прес-центр університету