31.05.2017 4882

«Нивка» підкорила гостей і учасників фестивалю «Монастирищенські закаблуки»

«…і як би не змінювався світ, куди б не закинула тебе доля,
завжди зберігай у серці ті духовні скарби, які дісталися тобі у спадок від попередніх поколінь…»
А. Сокіл

Світ українських традицій нескінченно багатий. Народ живе доти, поки жива його мова, звичаї та традиції – те особливе, що вирізняє його серед інших народів. А тому в усіх країнах світу існує повір’я, що той, хто забув звичаї своїх батьків, карається людьми і Богом.

Побувавши з танцювальними колективами Уманського національного університету садівництва на міжнародних фестивалях у країнах Європи – Польщі, Німеччині, Чехії, Естонії, Фінляндії, Болгарії, – ми вкотре  переконалися: відродження починається з кожного із нас. Любов, повага до своєї Батьківщини, її історії, мови та культури, а також особистий внесок у розвиток і збереження цих ключових факторів, є запорукою успішного майбутнього кожної європейської держави, її народу і нації.

Ми, українці, лише сьогодні починаємо розуміти і цінувати те, що ледь не втратили: власну гідність, автентичну історію, прекрасно-милозвучну мову і безмежно багату культуру, які і  є тим корінням, що дає нашому народу спраглості до життя, незламної сили та впевненості у завтрашньому дні.

«Нивка» підкорила гостей і учасників фестивалю «Монастирищенські закаблуки»

Сьогодні в Україні, як ніколи, приділяється велика увага організації і проведенню різножанрових фестивалів і конкурсів, що сприяють духовному відродженню нації, виховують, збагачують і гармонійно формують особистість українця майбутнього.

Одним із яскравих прикладів цього є проведення І-го обласного фольклорного свята народного та побутового танцю «Монастирищенські закаблуки».

«Нивка» підкорила гостей і учасників фестивалю «Монастирищенські закаблуки»

27 травня з9-ї години ранку центральний майдан міста Монастирище  щомиті поповнювався новими учасниками святкового дійства. 35 творчих колективів та окремих виконавців завітали на фестиваль з різних куточків Черкащини і сусідніх областей України. Розпочалося свято урочистою ходою – і розмаїття сценічних костюмів  заквітчало площу весняними барвами.

З вітальним словом до учасників і гостей свята звернувся голова Монастирищенської районної державної адміністрації Олег  Недогода. Також прозвучали вітання від голови Монастирищенської районної ради Миколи Орендарчука та директора КУ «ОЦНТ та КОР» Черкаської обласної ради Таміли Іванової.

Під час урочистої церемонії нагородження всі учасники отримали у подарунок запашний коровай та вироби майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.

Фестивальна програма перетворилась у феєричне дійство, в якому гармонійно поєднались українська музика, пісня і танець.  А родзинкою свята, безперечно, було масове виконання народного побутового танцю «Карапет».

«Нивка» підкорила гостей і учасників фестивалю «Монастирищенські закаблуки»

Яскраво доповнив фестивальну програму народний самодіяльний ансамбль танцю профспілок України «Нивка» Уманського національного університету садівництва, який подарував всім присутнім на святі п’ять танцювальних композицій. А юна співачка Марія Заболотна підкорила глядачів виконанням українських пісень.

«Нивка» підкорила гостей і учасників фестивалю «Монастирищенські закаблуки»

Завершальним акордом фестивалю стала танцювальна композиція «Козацькому роду – нема переводу» у виконанні хореографічного ансамблю «Канівчанка».

І дійсно: з упевненістю можна сказати, що український рід не переведеться, доки звучатиме українська мова, лунатиме українська пісня, житиме український танець.

Від імені учасників народного самодіяльного ансамблю танцю профспілок України «Нивка» і від себе особисто висловлюємо вдячність ректору Уманського національного університету садівництва Олені Непочатенко та завідувачу Центру культури і виховання студентів Петру Паєвському за підтримк уталановитої молоді і можливість реалізації їх творчого потенціалу. А також всім, хто долучився до організації і проведення цього прекрасного свята, хто засіває в молодих серцях зерна любові і поваги до рідного краю. В цьому є запорука збереження та розвитку культурної спадщини українського народу.

«Нивка» підкорила гостей і учасників фестивалю «Монастирищенські закаблуки»

Наталія Шаповаленко, старший викладач Центру культури і виховання студентів, художній керівник ансамблю танцю «Нивка»

Error