27.04.2018 5560

Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми агрономії»

26-27 квітня на кафедрі рослинництва імені О. І. Зінченка факультету агрономії Уманського національного університету садівництва відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми агрономії» (Зінченкові читання). Серед організаторів заходу, крім Уманського НУС, – Міністерство освіти і науки України, Національна академія аграрних наук України, ННЦ «Інститут землеробства НААН України», Інститут кормів та сільського господарства поділля НААН України, Республіканське унітарне підприємство «Дослідна станція по цукрових буряках» Національної академії наук Білорусі.

Відкрив пленарне засідання конференції голова оргкомітету, завідувач кафедри рослинництва, доктор сільськогосподарських наук, професор, Заслужений працівник сільського господарства України Анатолій Яценко, який зазначив, що конференція носить іще одну назву – Зінченкові читання, адже Олександр Іванович був світилом аграрної науки всеукраїнського масштабу і ми пишаємося, що нині маємо змогу працювати там, де великий учений торував свій науковий шлях.

Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми агрономії»

З доповіддю «Спогад про вчителя», у якому висвітлив нелегкий шлях видатного науковця Олександра Івановича Зінченка виступив кандидат сільськогосподарських наук, доцент Уманського НУС Микола Дяченко.

Про новаторський підхід професора Зінченка у підготовці агрономічних кадрів розповів присутнім професор, декан факультету агрономії з 1973 по 1992 роки, Микола Недвига.

Вагомий внесок професора Зінченка у розвиток факультету агрономії Уманського НУС охарактеризував кандидат сільськогосподарських наук, доцент, декан факультету агрономії з 1997 по 2016 роки Андрій Мартинюк.

Загалом під час конференції було розглянуто низку важливих, цікавих та актуальних доповідей. Так, великий інтерес і жваве обговорення викликали доповіді: директора ННЦ «Інститут землеробства НААН України» академіка НААН Віктора Камінського стосовно оптимізації сучасних систем землеробства в умовах зміни клімату; професора кафедри агрохімії і ґрунтознавства Григорія Господаренка на тему «Сучасні підходи до оптимізації живлення рослин» і завідувача кафедри екології та безпеки життєдіяльності Сергія Сонька стосовно екологічного впливу галузей сільського господарства на агроландшафти Черкаської області. Також, значний резонанс викликала доповідь кандидата економічних наук, генерального директора групи компаній «Маїс» Сергія Терещука на тему «Економічна доцільність виробництва насіння сільськогосподарських культур вітчизняної та зарубіжної селекції» і тезисна презентація «Нові агротехнології в рослинництві» заслуженого працівника сільського господарства України, генерального директора ТОВ «Сервіс–Агро» Валентина Болюка та інших доповідачів. Пізнавальними також, були представлені до розгляду загалу напрацювання зарубіжних колег.

Загалом конференція пройшла у теплій, приязній атмосфері. Актуальні доповіді, що висвітлювалися під час засідань, викликали низку запитань і жваві дискусії, але ж, як відомо, саме високоінтелектуальні суперечки є основою розвитку науки в усі часи.

Оргкомітет конференції